7m


7m

hyundai

Trabzon'da 3 kişinin öldüğü silahlı kavgayla ilgili yeni gelişme

Trabzon'da 3 kişinin öldüğü silahlı kavgayla ilgili 3 sanığın yargılanmasına başlandı.

Trabzon 26.05.2022, 17:28
Trabzon'da 3 kişinin öldüğü silahlı kavgayla ilgili yeni gelişme

Trabzon'un Hayrat ilçesinde 3 kişinin hayatını kaybettiği silahlı kavgayla ilgili tutuklu 3 sanığın yargılanmasına başlandı.

Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, 29 Temmuz 2021'de Hayrat ilçesinde iki aile arasında çıkan silahlı kavga sonucu M.R.B., L.B. ve K.B.'ın hayatını kaybettiği 1 kişinin de yaralandığı olayla ilgili tutuklu yargılanan F.B., Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan, diğer sanıklar A.B.ve İ.B. ise Espiye L Tipi Ceza İnfaz Kurumundan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı.

Duruşmada müşteki sanık olarak dinlenen F.B., savunmasında eski eşinin 11 yıl önce hayatını kaybetmesinin ardından aileler arasında husumet olduğunu, maktul M.R.B.'ın eski eşinin babası olduğunu söyledi.

Üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini belirten F.B., öldürme kastı olmadığını ve karşı tarafın kendisine ateş açması üzerine panikle ateş ettiğini ileri sürdü.

Kendisine silahla ateş eden diğer sanıklardan şikayetçi olduğunu aktaran F.B., davaya müşteki olarak katılma talebinde bulundu.

Eski eşinin hayatını kaybetmesinin ardından Trabzon'dan giderek yaklaşık 11 yıldır İstanbul'da yaşamaya başladığını aktaran F.B., Trabzon'daki evine tatil için geldiğinde husumetlisi olan kişilerin olay öncesi evinin önünden araçlarıyla 3-4 kez geçtiklerini ve olaydan önce şahıslarla karşılaştığını anlattı.

Maktuller ile diğer sanıkların evine ve kendisine doğru ateş ettiğini ileri süren F.B., maktul M.R.B.'ı hedef almadığını sadece 3-4 el ateş ettiğini iddia etti.

Sanık İ.B. ise İstanbul'da yaşayan F.B.'ın köye geldiğini duyduklarını söyledi.

Amcası M.R.B. ve oğlu A.B.'ın başka bir akrabalarına çay içmek için araçlarıyla önden gittiklerini kendisinin de arkalarından motosikletle gittiğini belirten İ.B., F.B.'ın evinin önünden geçtikleri sırada silah sesleri duyduğunu kaydetti.

Olay yerine geldiğinde amcasını silahla vurulmuş halde yerde bulduğunu ifade eden İ.B., kendisinin silah kullanmadığını, yaralı olan amcasının oğlu A.B. ile birlikte hastaneye gitmek için olay yerinden ayrıldıklarını söyledi.

Tutuklu sanık A.B. da evlerinin önünde babası M.R.B. ile F.B.'in köye döndüğünü konuştuklarını belirterek, daha sonra babasıyla birlikte başka bir akrabalarına çay içmek yola çıktıklarını, evin önüne geldiklerinde yolun arabayla kapatıldığını ileri sürdü.

Müşteki sanık F.B.'ın kendilerine ateş ettiğini ileri süren A.B., "Babamın yere düştüğünü gördüm. Babamı kaldırmaya çalışırken İ.B. geldi. Yolda babamı ambulansa verdik." dedi.

Kendisinin araçtan inerek havaya ateş ettiğini belirten A.B., "F.B’in evin yanındaki depoya doğru kaçtığını gördüm. Yaralı olup olmadığını görmedim." ifadelerini kullandı.

Müştekiler ve avukatların beyanlarının ardından mahkeme heyeti, sanıkların mevcut halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@