Trabzon'da 2018 yılında hedef 400 bin ton asfalt sermek 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi asfalt sezonunun açılışını yaptı.

Trabzon 24.04.2018, 13:46
Trabzon'da 2018 yılında hedef 400 bin ton asfalt sermek 
Trabzon'da mahalle yollarındaki sorunları çözüme kavuşturabilmek için asfaltlama çalışmalarına önem veren Trabzon Büyükşehir Belediyesi, mevsim itibariyle 2018 yılı asfaltlama sezonunun açılışını gerçekleştirdi. Her gün Trabzon’un birçok farklı noktasında asfaltlama çalışması icra eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 2018 yılında çok sayıda mahalle yolunu standartlara uygun hale getirmeyi planlıyor. 

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’un büyükşehir statüsüne kavuştuğu 30 Mart 2014’ten buyana mahalle yollarına 1 milyon tonunun üzerinde asfalt serdiklerine dikkat çekti. Asfaltlama çalışmalarında kesinlikle kalıcı çalışmalar yapmaya özel önem verdiklerini kaydeden Gümrükçüoğlu, “Geçici çalışmalar yapmak yerine kalıcı çalışmalara imza atıyoruz. Bu şekilde israfın önüne geçtiğimiz gibi insanlarımıza uzun yıllar hizmet edecek yollar oluşturuyoruz. Yol çalışmalarımız sadece asfaltlama çalışmalarından ibaret değildir. Programda dâhilinde gerekli görülen noktalarda sanat yapısı inşaatlarını, kanaval ve kaldırım çalışmalarını titizlikle gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarımızın ardından yaptığımız asfaltlama ve betonlama çalışmaları ile uzun yıllar hizmet verecek kaliteli yollar oluşturuyoruz” dedi. 

2018 yılında asfalt mevsimi başlamadan önce yollara 25 bin ton asfalt serdiklerini belirten Gümrükçüoğlu, “Asfalt çalışmalarımıza mevsim itibariyle hız vermiş olmakla birlikte hava şartlarının uygun olduğu her gün bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu nedenle 2018 yılında asfalt sezonunun mevsim itibariyle yeni başlamış olmasına rağmen 25 bin ton asfaltı yollara sermiş durumdayız. 4 yılda 1 milyon ton asfalt yapmış bir belediye olarak 2018 yılı içinde çok sayıda mahallemizde asfaltlama çalışması planlıyoruz. Bu yılki hedefimiz 350-400 bin ton asfaltlama rakamına ulaşmaktır. Şuan her gün 3 ayrı ekiple asfaltlama yapıyoruz. Birkaç güne ekip sayımız 4’e çıkacaktır. Ayrıca ihale ile yüklenici firmaya da asfalt serme çalışması yaptırarak ekip sayımızı daha da arttıracağız” diye konuştu. 
Yorumlar (8)
sertac 3 yıl önce
seçim geldi ah belediye ah
Fathe 3 yıl önce
Tabi seçim tarihi belli oldu çalışmalar başladı. Maçka belediyesi başkanı Koray Koçhan a aylardır bir köy dolusu adam mail attı dilekçe yazdı, esiroğlu kumrulu mahallesi köy yollarının asfaltlanması için ama beyefendi sadece tarama işleminin yapıldığını söyledi gerisi önemli değil. şimdi oy zamanı görüşeceğiz
AKÇAABATLI 3 yıl önce
AKÇAABAT OSMANBABA MAHALLESİNİN YOLLARINI DA Bİ GÖRÜN ZAHMET OLMASSA AMA KENDİNİZ GELİP GÖRÜN YOLLAR PATATES TARLASI GİBİ YOLLAR KAÇACAK YER ARAYSIN YOLLARDA
seçim 3 yıl önce
milleti aptal yerine koymaya devam
ZİYA SOLUĞ 3 yıl önce
Büyük şehir belediyesinden Kaşüstü mahallesi yollarınında asfaltlanmasını istiyoruz. Ve bekliyoruz. Hiç bir alt yapı yatırımı görmiyen mahallemize acaba sıra ne zaman gelecek.
Serkan cinar 3 yıl önce
Akçaabat Yıldızlı daki kostebek yuvaları ne olacak sayın başkan.Bu yoldan hicmi bu şehrin bürokratları mulki amirleri geçmiyor ayıp ya ayip
Firtina 3 yıl önce
Iki ay sonra kimse kimseyi tanimaz her secim ayni terane bu secim alirsiniz oy bekleyin
ŞEHZADE 3 yıl önce
Kaşüstü gurup yolunun halini yetkililer bir zahmet gelip görseler.Yol kenarındaki kanallar kapandı gitti.yollar berbat.Belde iken asfalt ve kanal bakımı anında yapılırdı.Şimdi ne gelen var ne giden Allaha emanet.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@