banner556

Trabzon'da 200 kişi işe alınacak! İŞKUR açıklama yaptı

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü 200 eleman alımı yapacak

Trabzon 26.03.2020, 13:44 26.03.2020, 13:58
Trabzon'da 200 kişi işe alınacak! İŞKUR açıklama yaptı

İŞKUR'a Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü'ne alınacak 200 kişilik işçi için başvurular başlarken, son başvuru tarihi olarak 30 Mart Pazartesi olarak açıklandı.


Konuyla ilgili Trabzon İl Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "Söz konusu talepler kapsamında Sağlık Bakanlığı’nın daimi işçi olarak Türkiye geneli işe alacağı 14 bin işçinin Trabzon’dan alınacak olan 200 işçi alım başvuruları ülkemizde yaşanan Koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşlarımız web sitemiz (www.iskur.gov.tr), e- Devlet, ve ALO 170 hattı üzerinden yapabilecektir. İŞKUR kurum hizmet binalarında ise başvuru alınmayacaktır. Başvuru yapacak kişilerin ikametgâhlarının 26 Mart 2020 tarihi itibariyle Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde Trabzon ilinin bağlı olduğu bölge sınırlarında olması gerekmektedir. Başvuru süresi içinde diğer bölgelerden ikametgâhlarını Trabzon ilinin bağlı olduğu bölge sınırlarına alanların başvuruları alınmayacaktır. Sağlık Bakanlığı tarafından Trabzon ili ve ilçelerindeki sağlık birimlerinde çalıştırılacak 166 kişilik Temizlik Görevlisi, 19 kişilik Güvenlik Görevlisi (Silahsız) ve 15 kişilik Klinik Destek Elemanı mesleklerindeki işgücü talepleri sonucunda işe alınacak işçiler doğrudan noter kurasıyla belirlenecektir. Kura çekilişi, 8 Nisan 2020 tarihinde Ankara’da Noter huzurunda yapılacaktır. Müracaat tarihleri çakışan, Sağlık Bakanlığı’nın birden fazla işgücü talebine durumu uyan kişilerin tercihleri doğrultusunda sadece bir talebe müracaatları kabul edilecektir" denildi.

Yorumlar (4)
Trabzon 11 ay önce
Bu 35 yaş üstü ne yiyecek taş mı? Yiyecek Corona öldürmeden bu sistem adamı ne gerek coronaya????
M.M 11 ay önce
Böyle haberler yapıp insanları umutlandirmayiz.. İşe alınacak olanlar zaten belli..önce il ilçe daha sonra mahalle temsilcileri..Biraz Allah'tan korkun kultan utanın..
Zeynep erduran 11 ay önce
Allah'tan kortun ne olurdu 40 yaş altı alsanız iki yaşla kaybettim gerçi çıkmazdı da torpil yok deniyor ama alınanlar hep biyerden torpili oluyor benim borcumu kim ödiycek sikortamda yok Hakka gireni Allah'a bırakıyorum beni vürüs değilde adaletsizlik öldürücek buzamanda arkan olacak demekki
Trabzon 11 ay önce
35 yaş üstünü devlet bakıcakya onların çalışmasına gerek yok sanırım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@