banner560

Trabzon'da 2 bin TL'ye sahte basın kartı hazırlamışlar

Trabzon'da sahte sarı basın kartlarını temin etmek için bin 500 ile 2 bin TL para ödemişler.

Trabzon 20.04.2021, 12:02 20.04.2021, 12:54
Trabzon'da 2 bin TL'ye sahte basın kartı hazırlamışlar

Türkiye genelinde hafta içi 19.00-05.00 saatleri ile hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından ve şehirlerarası seyahat kısıtlamasından da etkilenmemek için sahte sarı basın kartı düzenlendiği belirlendi.

Alınan bilgiye göre, sahte sarı basın kartı sahiplerinin kısıtlama engeline takılmadan serbestçe dolaşabilmek için Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi tarafından verilen sarı basın kartının sahtesi ile polis kontrollerinde ceza almaktan kurtulduğu öğrenildi. Sahte kart kullanan kişilerin temin ettikleri kartlar için bin 500-2 bin TL arasında bir ücret ödedikleri de tespit edilirken, sarı basın kartının mevcut kartlarla aynı olması ve arkasında imza kısmında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un bile imzasını taklit edildiği belirlendi. Sahte sarı basın kartını hazırlayanlar ve temin edenler ile ilgili savcılıkça inceleme başlatıldığı öğrenildi.

Öte yandan karta işlenen QR kodunun da sahte olduğu ortaya çıkarken, bir site üzerinde İletişim Başkanlığı'nın adının kullanılarak sahte sayfa hazırlandığı görüldü.

Sahte kart;

sahte kart

sahte kart

Sahte QR kod sonucu;

sahte

sahte

sahteTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@