banner539

banner526

banner533

banner513

Trabzon'da 11 yaşındaki çocuğa cinsel taciz

Trabzon'da 11 yaşındaki kızı marulla tavşan beslemek için kandırıp cinsel istismarda bulundu.

Trabzon 24.09.2020, 09:42
Trabzon'da 11 yaşındaki çocuğa cinsel taciz

Trabzon’da marulla tavşan beslemek için kandırıp otoparka getirdiği küçük kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan şahıs, yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezası ile cezalandırıldı.

Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, 48 yaşındaki A.K. çocuğun cinsel istismarı suçundan yargılandı. 2018 yılı mart ayı içerisinde Trabzon’un Ortahisar ilçesinde meydana gelen ve 7 tanığın ifade verdiği olayda, bir sitede kapıcı ve güvenlik olarak görev yapan A.K.’nın, 11 yaşındaki S.’ye okuldan eve dönerken seslenerek “Beni tanımadın mı? Ben senin amcanım. Gel seninle tavşan besleyelim” deyip eline marul tutuşturup sitenin otoparkına getirdiği ve burada tavşan beslerken küçük kızın elbiselerini açıp vücudunun çeşitli yerlerine dokunduğu iddia edildi.

Olayın etkisiyle psikolojisi bozulan küçük kız, ertesi gün okulda ağlayınca arkadaşlarına durumu anlatarak korktuğunu ve yaşlı, sakallı birinin kendisini takip ettiğini düşündüğünü söyledi. Küçük kızın ailesinin olayı öğrenmesinin ve A.K.’den şikayetçi olmasının ardından, Trabzon Çocuk İzlem Merkezi (ÇİM), küçük kızın ifadesine başvurdu. Küçük kızla yapılan görüşmenin ardından hazırlanan Adli Görüşme Değerlendirme Raporu’nda kızın psikolojik sağlığının iyi olmadığı tespit edildi.

Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen, A.K.’nin yargılandığı davanın dördüncü celsesinde karar verildi.

Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını okuyan Cumhuriyet savcısı, müşteki ve anne babası ile 7 farklı tanığın beyanlarından yola çıkarak şüpheli A.K.’nın çelişkili ifadeler verdiğini değerlendirerek kamu adına hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. Soruşturma evrakını inceleyen ve tarafları dinleyen mahkeme heyeti, sanığın farklı tarihlerde 2 kez küçük kıza cinsel istismarda bulunduğuna karar vererek A.K.’yi 6 yıl 3 ay hapis cezası ile cezalandırdı.

Mahkeme heyeti tarafından suçu işlediğine karar verilen ve hapis cezası ile cezalandırılan A.K., olayın yaşanmasının ardından sadece 13 Mart 2019’da 1 gün süreyle gözaltında tutulduğu öğrenildi.

Yorumlar (4)
davut 1 ay önce
6 yıl mı? Bu kararı veren hakimin kızına bu yapılırsa yine 6 yıl mı verir acaba?
Mesut 1 ay önce
6 yıl nedir yaa bu hakimlerin cocuklari yok mu çocuk bu ya çocuk insan oğlu bu tür şeyleri nasıl yapar ya aklım almıyor
Önder 1 ay önce
Böyle sapıklara madem doğru dürüst ceza veremiyorsunuz bırakın halkın eline meydanın ortasında halk cezasını kessin 6 yıl nedir olmadı para cezasına çevirseydiniz bari
Tursun 1 ay önce
Hakimletin savcıları. Çoluk çocupu var mesela ben görev yaptığım yıllarda birini idam etmeyi çok istwdim ama bu ülkrnin 657 leri mevzuata bağlı kalmak zorundadır keyifle yapılmıyor bu işler bu arada bu ülkede cmuk çıkarken nerelerdeydiniz veya hangi khk yı takip ettiniz veya yasal haklarınızın kaçını biliyorsunuz veya elinizdeki telefonlardan soayal medyada hoplatken kaç kanun okudunuz bu ülke hepimizin ama memurlara sallarken biraz onların yerine kendinizi koyun lojmanda pkk kurşunuyla can veren kardeşlerimizde hakim ve savcıydı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@