Trabzon'da 10 bin gıda paketi dağıtılacak

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden sosyal yardım atağı.

Trabzon 15.04.2020, 14:08
Trabzon'da 10 bin gıda paketi dağıtılacak

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında bir taraftan dezenfeksiyon çalışmalarına ağırlık verirken diğer taraftan da sosyal yardımlarını artırarak sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, sosyal destek kapsamında ilk etapta 20 bin adet temel gıda ve temizlik paketi dağıtımı gerçekleştirecek.

10 BİN ADET GIDA PAKETİ 

Koronavirüs salgınının ekonomik ve sosyal etkilerinin Trabzon’da en az düzeyde hissedilmesi adına tüm imkanlarını seferber eden Büyükşehir Belediyesi, süreç içerisinde işini kaybedenler veya ücretsiz izne çıkarılanlar başta olmak üzere, ekonomik sıkıntı içerisinde olan Trabzonlulara ilk etapta 10 bin adet temel gıda paketi desteğinde bulunacak. Gıda paketleri perşembe gününden itibaren vatandaşlara ulaştırılacak.  

10 BİN ADET TEMİZLİK PAKETİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından ayrıca hijyene dikkat edilmesi gereken bugünlerde 10 bin adet de temizlik paketi desteği sağlanacak. Yardımların Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun talimatı üzerine Büyükşehir Belediyesi veri tabanı ile birlikte ilçe belediye başkanlıkları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla istişare içerisinde hazırlanan listeler üzerinden yapılacağı öğrenildi.

2 BİN KİŞİYE SICAK YEMEK DAĞITILACAK

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, muhtaç ailelere 12 ay boyunca verilen sıcak yemek hizmetinin kapsamını genişletme hazırlıklarını da tamamladı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi gelecek hafta içerisinde kendi yemeklerini pişiremeyecek durumda olan yaşlı veya hasta vatandaşlar ağırlıklı olmak üzere ihtiyaç sahibi 2 bin kişinin evine sıcak yemek hizmeti götürecek.

3 BİN 500 KİŞİYE ‘KART 61’ DESTEĞİ 

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların kendi ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş yapabilmelerini sağlamak adına da alışveriş desteği verecek. Bu kapsamda 3 bin 500 dar gelirli vatandaşa Kart 61 kapsamında aylık alışveriş desteği sağlanacak. 

HEMŞEHRİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, salgının tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ekonomik etkilerinin olduğunu belirterek, “Trabzon’da da vatandaşımızın bu sıkıntıları yakından hissettiğini biliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bu sürecin sıkıntılarını azaltmak için ilk günden itibaren önemli adımlar attık. Halkımızın bilgilendirilmesinden şehrin temizlenmesine, ekonomik tedbirlerden sosyal yardımlara kadar birçok alanda önemli çalışmalar yaptık. Bu kapsamda işini kaybeden, ücretsiz izne çıkarılan ve maddi sıkıntı içerisinde olan hemşerilerimize ilk etapta 10 bin adet temel gıda, 10 bin adet de temizlik paketi dağıtımı gerçekleştireceğiz. Yardımlarımızı yerine ulaştırırken de listeleri, Büyükşehir Belediyemizin veri tabanı ile birlikte belediye başkanlıkları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla istişare içerisinde hazırladık. Ayrıca aylık olarak 3 bin 500 vatandaşımıza Kart 61 ile alışveriş desteği sağlayacağız. Yine 2 bin yaşlı, hasta ve dar gelirli vatandaşımıza gelecek hafta evinde sıcak yemek dağıtımına başlayacağız.  Koronavirüs sürecine göre önümüzdeki günlerde de devam edecek sosyal yardımlarımızla hemşehrilerimizin yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (8)
Murat 7 ay önce
Tabi tabi oyledir. İşimiz yok paramiz yok cocumuz için krotasiye yardimina basvurduk internet uzerinden 10 gün oldu ne arayan var ne soran. Para yardımı istemedik gida yardimi istemedik. Cocumuzun evde cani sıkılıyor bi kırtasiye desteği istedik sesleri cikmadi. Yardım atağıymış. Hikaye okumayin
Hasan 7 ay önce
05326714619 adres ve çocuğun yaş grubunu yaz bana
yakun 7 ay önce
"Büyükşehir Belediyesi, sosyal destek kapsamında ilk etapta 20 bin adet temel gıda ve temizlik paketi dağıtımı gerçekleştirecek." hani belediyelerin yardım dağıtması yasaklanmıştı? Yoksa akepeli olmayanlara mı yasaklandı. Hiç bir uygulamada kanun kural kalmadı. Padişah ne derse kanun o.
Serkan Mert 7 ay önce
Bu mesaj siyasi değildir. Söz konusu muhalif belediyeler olunca şu sıkıntılı ve zor günlerde yardım yaptırmamak gibi bir yaptırım hangi mantığa ve akla sığar..
kaplan 7 ay önce
İnşAllah hakedenlere gerçek mağdurlara gider .Aç gözlüleri,n eline yandaşların eline geçmez.
Civanım 7 ay önce
Allah devletimize zeval vermesin ağzı olan konuşuyor atın atın ayıp be
Eren yılmaz 7 ay önce
Devletimiz Büyüktür memura işçiye işsize sağcıya solcuya ayrım gözetmeksizin vatandaşlarımızın tumüne bir yardım edecektir
Elif 7 ay önce
Akp kurulduğunda ilk üyesi olanlardanım ne bir yardım ne bir arka görmedim nedir bu devletle zorunuz be görmüyormusunuz ülkelerin hallerini Allah aşkına bırakın bu işleri be birlik olun bir kez be bu arada ben çalışmayan ve suanda eşimde inşaat işçisi olduğu icin iş yok anladınız ne demek istediğimi herhalde azda helal olsun demeyi kabul etmeyi öğrenin devletimiz varolsun namkörsünüz eyyy insanlar birazda bu aç gözlüğümüzden yetinmemekten gelmedi mi başımıza Allah istemeseydi bu belayı hak verirmiydi biraz düşünelim yeter ViCDANLI OLUN

Gelişmelerden Haberdar Olun

@