Trabzon çiçekler ile renkleniyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi şehri çiçekler ile renklendiriyor.

Trabzon 03.04.2021, 11:38
Trabzon çiçekler ile renkleniyor

Trabzon’u rengarenk bir görünüme kavuşturmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kenti çiçeklerle donatıyor.

Doğal güzellikleriyle adından söz ettiren Trabzon, çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmaları ile de dikkat çekiyor.

 Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerinin şehir genelinde başlattığı çalışmalarla parklar ve refüjler çiçeklerle ve fidanlarla süsleniyor. Şehrin birçok noktasında eş zamanlı olarak hummalı bir çalışma başlatan ekipler, binlerce çiçeği toprakla buluşturuyor.

BİRÇOK NOKTADA ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Mevsimsel şartlar göz önünde bulundurularak yürütülen ve görsel güzellikler sunan peyzaj çalışmalarında, yüzlerce yeni çiçek Trabzon’un Ortahisar ilçesindeki park ve bahçelerde toprakla buluşuyor. Rengarenk çiçeklerin dikim işlemini, hazırlanan peyzaj planına göre yapan ekiplerimiz, ardından da çiçeklerin ihtiyaç duyduğu sulama çalışmalarını gerçekleştiriyor. Yalıncak Plajı peyzaj düzenlemesi, Hacıkasım’da bulunan Sanatevi peyzaj düzenlemesi, Atapark kale içinde çiçekli alan oluşturulması, Havalimanı içi peyzaj çalışması, Zağnos Vadisi kale surları etrafında temizlik, Üniversite Mahallesi’nde yeni oluşturulan heykel çevresindeki düzenlemeler ekiplerimiz tarafından eş zamanlı yürütülmektedir. Zaten yeşil olan Trabzon’umuzu daha da yeşil hale getirmek adına çiçeklendirme çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz” denildi.  

ŞEHİT POLİSLER İÇİN HATIRA ORMANI OLUŞTURULUYOR 
Açıklamada ayrıca “Vatanımız için canlarını feda eden kahraman şehit polislerimiz adına hatıra ormanı oluşturma çalışmalarımız devam etmektedir ” ifadeleri kullanıldı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
doğan yıldız 6 ay önce
her tarafı çirkin bina doldurun.sonra da çiçek dikin.
OFLU TÜRK 6 ay önce
SAYIN YETKİLİLER BİRDE ŞU İSİMLERİ DEĞİŞTİRİN MOLOZ FAROZ GANİTA HİÇ GÜZEL DEĞİL BU İSİMLER
Furkan Doğru 6 ay önce
Kavşaklara çiçeklendirme yapılmasın, hiçbir işçi tehlike altında çalışmamalı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@