banner556

Trabzon çiçek bahçesine döndü

Trabzon'da Büyükşehir Belediyesi tarafından dikilen laleler şehri rengarenk bir görüntüye kavuşturdu.

Trabzon 10.04.2020, 09:33 10.04.2020, 10:21
Trabzon çiçek bahçesine döndü

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından peyzaj alanlarına dikilen laleler, baharın gelmesiyle birlikte şehir geneline rengârenk bir görünüm kazandırdı. 

Doğal güzellikleriyle adından söz ettiren Trabzon, çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmaları ile de fark yaratmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentin dört bir tarafını çiçeklerle donatıyor. Ekipler tarafından park ve bahçeler ile kara yolları üzerinde bulunan kavşak ve refüjlere aralık ayında dikilen lale soğanları, şehri adeta çiçek bahçesine çevirdi. 

ÇALIŞMALARIMIZ YIL BOYU DEVAM EDECEK 
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada “Büyükşehir Belediyesi olarak peyzaj ve yeşil alan çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Şubat ve mart ayı içerisinde sorumluluk alanlarımızda yer alan başta Ortahisar olmak üzere ilçelerimizde bulunan parklarımıza, yeşil alanlarımıza ve kaldırımlara 11 farklı türde (ıhlamur, çınar, süs kirazı, süs armudu, manolya, oya ağacı, akçaağaç, sığla, gürgen, kayın) toplam 780 yetişkin ağaç, 19 farklı türe ait 3816 adet çok yıllık çalı formlu bitki ve 30 farklı türe ait yaklaşık 6 bin 500 adet bitki dikimi çalışması gerçekleştirilmiştir. Trabzon’umuzu güzelleştirmek adına yaptığımız programlı dikim çalışmalarımız, her mevsim dikilebilen saksılı bitkilerle yıl boyunca devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.

,

Yorumlar (3)
Trabzonlu 10 ay önce
Trabzon da kaldirimlar sari siyah bizi iyi temsil eden ordu kaymakami var sahil boyu bordu mavi yaptirmis adam geceleri sehir 24 saat acik neon renklerle donatilmis..trabzonun belediye veya kaymakami birisi yüzde doksan dokuz fenerbahceli..kesin cogulari trabzonu ordudan güzel yaptirir malesef onay alinmiyordur trabzon sehrini yöneten yöneticilerin cogu istanbul takim taraftarlari oldugu sürece trabzon kalkinamaz baskan trabzonlu yanindakilerin cogu belkide hepsi fenerbahceli senin hayal kurdugun cennet trabzonu yaptirmazlar sana 2020 yilinda trabzonun geceleri vampir ve drakula sehirlerinden farki yok gündüzleri bu vatandaslar denize giremiyor korkudan ve günah olur diyor cogu vatandas trabzon insani cok geriledi 1764 yilinda yasiyor cogu
Leyla 10 ay önce
Trabzonlu insanı o tarihte yaşadığını söylüyorsanız sizde aynı tarihtesiniz????
Özcan 10 ay önce
Bu dönemde tek eksiğimiz lale idi, insanlara evde kalın deniniyor bir yandanda lale dikiliyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@