banner518

Trabzon CHP yıkımları destekledi, Cora'yı işaret etti: Onun da villasını yıkın

Karadeniz yaylalarındaki kaçak yapıların yıkım tartışmaları sürüyor. CHP Trabzon teşkilatı, yaylacılık kültürünün yaşatılması ve doğanın korunması için kaçak yapıların yıkılmasını desteklediklerini açıkladı.

Trabzon 09.10.2017, 15:03 09.10.2017, 22:16
Trabzon CHP yıkımları destekledi, Cora'yı işaret etti: Onun da villasını yıkın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, “Yaylaların yaylacıların elinden alınarak ranta yönelik iç ve dış rantçılara kentsel dönüşüm adı altında peşkeş çekilmesine, yağmalanmasına sonuna kadar karşıyız. Gerek Sayın Milletvekilimiz Haluk Pekşen ve gerekse il örgütümüzün yayla ve yaylacılıkla ilgili görüşü net ve açıktır. Bu yıkımlara da AKP’li Milletvekili Salih Cora’nın yayladaki evinden başlanılması gerektiğini düşüncesindeyiz” dedi.
 

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in yaylalardaki yıkımlar ile ilgili açıklamasını eleştirdiğini hatırlatan CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, "CHP’nin ve milletvekilimizin yayla ve yaylacılıkla ilgili sözü açıktır" dedi.  

Turgay Güngör, Salih Cora’nın 'Buradaki amacımız doğa katliamı yapan çok katlı binalar, hayvancılık amacı taşımayan yer tutmalar, gasplar, bir başka yerden gelip yaylalardan usulsüz parsel satın alıp orada bina yapan, kaçak otelcilik faaliyetinde bulunanlara karşı bir duruştur. Ne yapalım, isteyen istediği yayladan yer satın alsın, istediği ebatta yapabildiği kadar yüksek katlı bina yapsın, sonra o yörede hayvancılık yapacak yer kalmasın. Bunu mu diyelim?’ sözlerini hatırlatarak "Yıkımlara Salih Cora'nın Kadıralak Yaylası yolundaki evinden başlanmalı" ifadelerini kullandı. 

Trabzon CHP yıkımları destekledi, Cora'yı işaret etti: Onun da villasını yıkın
 

"CORA’NIN VİLLASINDAN BAŞLANSIN"

Güngör, yaylacılığın yaşatılması adına yayla mantığına uygun olmayan evlere dokunulması gerektiğini belirterek şöyle devam etti:  "Ancak yaylalarda çok katlı, betonarme olarak yapılan yapıların yıkılması gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca yaylaların bazı kişiler tarafından parsellenerek, parsel parsel satılmasının da, ranta yönelik yapılaşmanın da, yaylaların yaylacıların elinden alınarak ranta yönelik iç ve dış rantçılara kentsel dönüşüm adı altında peşkeş çekilmesine, yağmalanmasına sonuna kadar karşıyız.
 

"YASA VE KURAL TANIMAYANLARIN SÖYLEYECEK SÖZÜ YOKTUR"

Turgay Güngör, "Gerek Sayın Milletvekilimiz Haluk Pekşen ve gerekse il örgütümüzün yayla ve yaylacılıkla ilgili görüşü net ve açıktır. Bu yıkımlara da AKP’li Milletvekili Salih Cora’nın yayladaki evinden başlanılması gerektiğini düşüncesindeyiz. Yasa ve kural tanımayan kaçak villasını yaylada yapan bir milletvekilinin konu ile ilgili söyleyecek hiçbir sözü olamaz” şeklinde belirtti. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (7)
Akp li 3 yıl önce
Bende akp li olarak diyorum yayladaki beton armaları yıkın millet ev degil villar yapmış yayla evi 2 gözlü yerleridir 150 metre karelik evler ne oluyor herkes istediği gibi at koşturuyor
ne farkeder 3 yıl önce
parma yaylasındaki sadık Albayrak ın villasınıda yıkın da görelim beyler giin bakın villasına ordu yollatmış o dağlara milletin evlerini yıktılar ama kendisinin ki duruyor
Mustafa polat 3 yıl önce
5×Salih Cora bir CHP li etmez
erdinc 3 yıl önce
Habu mu villa villa gormesek kandiracaklar bizi
Serkan öztürk 3 yıl önce
Güya bu Salih Çora efendininde bu Şanlı CHP takıntısı.Çora kim CHP kim.
Ersan 3 yıl önce
Ey CHP, adamın villasını ispat edin dava açalım....
Hasan keleş 3 yıl önce
Resimdeki Arkadaş bizim ortaköy muhtarı deyilmi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@