banner572

Trabzon Büyükşehir'den şiddetli yağmur açıklaması

Trabzon Büyükşehir Belediyesi şiddetli yağmur sonrası açıklama yaptı.

Trabzon 18.06.2019, 16:19
Trabzon Büyükşehir'den şiddetli yağmur açıklaması

Haber61 - Haber Servisi - Trabzon'da dün akşam saatlerinde gerçekleşen şiddetli yağış sonrasında bazı ev ve işyerlerini su basmış, altgeçirlerde araçlar mahsur kalmıştı.

Konu ile ilgili olarak Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"İlimizde 17 Haziran 2019 günü akşam saatlerinde, mevsim normallerinin üzerinde ve etkili sağanak yağmur yağışı nedeniyle, Ortahisar ilçemiz Pelitli, Konaklar, Çömlekçi ve Değirmendere mahalleleri ile Trabzonspor tesisleri ve Forum AVM civarında yaşayan veya bulunan vatandaşlarımızın bazı olumsuzluklar yaşadığı kamuoyunun malumudur. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve TİSKİ Genel Müdürlüğü başta olmak üzere, belediyemizin ilgili birimleri, tüm araç, gereç ve personelini seferber ederek yaşanan doğal afete süratle müdahalede bulunmuştur.

Aşırı yağmur yağışı nedeniyle, bazı iş yerlerinde ve binaların alt katlarında su baskını olayları yaşanmış olup, İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve TİSKİ ekiplerimiz; motopomp, faun, vidanjör ve vaktör araçları ile Çömlekçi alt geçidi başta olmak üzere farklı adres ve noktalardan yapılan ihbarlara konu yağmur sularını tüm imkânları kullanarak tahliye etmiştir. Öte yandan Ortahisar ilçesi eski çimento fabrikası önünde yağış sebebiyle özel araçlarında mahsur kalan vatandaşlarımız da yine itfaiye ekiplerimiz tarafından kurtarılmıştır.
 
Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak, şehrimize ve vatandaşlarımıza, can kaybı yaşanmayan bu doğal afet dolayısıyla geçmiş olsun dileklerimizi bildirirken, bundan sonra yaşanması muhtemel doğal afetleri önlemek adına gerekli alt ve üst yapı düzenleme çalışmalarımızı titizlikle sürdüreceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız"


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@