alexa metrics

banner536

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne yeni başkanlık

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde ‘Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı' kurulacak.

Trabzon 09.08.2021, 18:01
Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne yeni başkanlık

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Dünya Fındık Haftası etkinliğinde yaptığı açıklamada “Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesinde müstakil bir Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı kurmayı planlıyoruz” dedi.

Etkinlikte söz alan Başkan Murat Zorluoğlu “Fındık bizim için çok önemli stratejik bir ürünümüz ve önemli bir paya sahip. Aynı zamanda ticarette de bölgenin merkeziyiz. Bu manada güçlü bir konumdayız. Elbette arzu ediyoruz ki hep birlikte bu gücümüzü daha da artıralım. Fındık üretimini uygun projelerle önümüzdeki yıllarda birkaç katına çıkarıp bunu 4-5 milyar dolarlık bir kapasiteye el birliğiyle ulaştırmamız mümkün. Bu çok önemli bir şey. Dünya ekonomisi için bölge ekonomisi için hakikaten çok önemli bir iş olur” diye konuştu.

Tarımsal hizmetlerde verimin artırılması noktasında da katkı sunmak istediklerini belirten Başkan Zorluoğlu, “Bu manada biz de Büyükşehir Belediyesi olarak ciddi adımlar atmak istiyoruz. Ve bunun ilk adımı olarak da yetişirse eylül ayı meclisimizde, yetişmezse ekim ayı meclisimizde Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesinde müstakil bir Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı kurmayı planlıyoruz. Bunun çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. İnşallah önümüzdeki aylarda Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak tarımsal alanlarda da birtakım projeleri ortaya koyabilecek ve hizmet edebilecek bütçesi olan bir Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığını önümüzdeki aylarda kurmuş olacağız. Ve bu daire başkanlığımızın en önemli görevlerinden bir tanesi de stratejik tarım ürünlerimiz olan çay ve fındıkla ilgili sizlerle güzel projelerle bu alanda süratle verim artırma çabaları içinde olacağız. İnşallah bu bir haftalık süre içerisinde fındığın hak ettiği değeri, hak ettiği farkındalığı oluşturacak önemli aktivitelerle dolu dolu bir haftayı geçireceğiz. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (10)
Ercan 6 ay önce
Daire Başkanlıklarına çok gerek var ya !! Bir tane daha ekleyin. Müdürlük kesmiyor!!
hasan 6 ay önce
Sahi daire başkanı demişken sizin bu spor daire başkanınız ne iş yapar ne oldu amatörlere maddi destek verecektiniz ne oldu beceremediniz mi yapamadınız mı yoksa o paralarlan belediyeye koltuk takımımı aldınız böyle ortalıkta resim selfi pozu vermeyle olmaz insanların hakkını verin birde ayhan pala oraya layık degil bir an önce görevine son verin
vatandaş 6 ay önce
ESNAFA YAZDIĞINIZ YALANCI CEZALARI SİLİN
Garip38 6 ay önce
Git babana emrivaki yap
Tonyali 6 ay önce
Hacı abi şu boş işleri birakta talan ettiğiniz meydan taksim karakolu yolunu adam et ayrıca içme sularında kirli hastaneler ishal ateş kusma şikayetiyle dolup taşıyor kirli su sebebi ile mahfettiniz şehri yazıklar olsun size
kasım 6 ay önce
daire başkanıda kayınını yaparsın bakalım kim olacak
Yomrasever 6 ay önce
Herşeyi hallettiniz bı fındık kaldı. Bu Trabzon Belediyesi'nin çalışmalarına akıl sır ermiyor. Önce musluklardan alan bulanık ve çamur gibi suya bir çözüm bulsun. Yeter artık...
Nelediyenin ne işi var tarımla 6 ay önce
Nelediyenin ne işi var tarımla tarım il müdürlüğü ne iş yapıyor. Belediyeyi bir iş için aradık mı ortahisar büyükşehire büyükşehir ortahisara atıyor bir çözüm bulamıyoruz. Daha belediye ne iş yaptığını öğrenememiş tarıma geçti.
Ahmet 6 ay önce
Nelediyenin ne işi var tarımla tarım il müdürlüğü ne iş yapıyor. Belediyeyi bir iş için aradık mı ortahisar büyükşehire büyükşehir ortahisara atıyor bir çözüm bulamıyoruz. Daha belediye ne iş yaptığını öğrenememiş tarıma geçti.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@