Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ'ye borcu olanlara müjde

Büyükşehir Belediyesi'ne borcu olanlar için yapılandırma gerçekleştirilecek

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ'ye borcu olanlara müjde

Advertisement Advertisement

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair 7143 Sayılı Kanun kapsamında Trabzon Büyükşehir Belediyesinin alacaklı olduğu 31 Mart 2018 öncesi; kira ücreti, ecrimisil ücreti, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, eğlence vergisi, elektrik ve havagazı tüketim vergisi, işgaliye harçları ve diğer harçlar, katı atık ücreti, harcama iştirak payları ile TİSKİ Genel Müdürlüğünün alacaklı olduğu içme suyu ve atıksu ücretleri yeniden yapılandırılıyor. 

36 AYA KADAR VADE  İMKÂNI SAĞLANIYOR 

Yasa kapsamında 31 Mart (2018) tarihinden önceki borçlar yeniden yapılandırmaya tabi tutuluyor. Taksitlerin 2 ayda bir ödeneceği yeni yapılandırmada, vatandaşlara borçlarını 6-9-12-18 taksit seçenekleri ile 36 aya kadar vade ile ödeme imkânı sunuluyor. Yapılandırmadan faydalanan abonelerin ilk taksitlerini 30 Eylül’e (2018) kadar ödemeleri gerekiyor. 

GECİKME BEDELİNİN  % 90’I SİLİNİYOR 

Yapılandırma işleminden yararlanıp peşin ödeme seçeceğini tercih edenlerin gecikme bedellerinin yüzde 90’ı siliniyor. Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) üzerinden hesaplanacak gecikme bedeli kısmının yüzde 90’ı iptal edilerek borçlu vatandaşlara ödeme kolaylığı sağlanıyor. Daha önceki yapılandırma işlemleri kapsamında ödemeleri devam eden ve 7143 Sayılı Kanun kapsamında borcunu yeniden yapılandıracak olan mükelleflere/abonelere de peşin ödeme indirimi uygulanıyor. 

SON GÜN 31 TEMMUZ

Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu TİSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan vatandaşlara oldukça önemli avantajların sağlandığı bu imkândan yararlanmak isteyenlerin 31 Temmuz (2018) Salı günü mesai bitimine kadar Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekiyor. 
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdem
Erdem - 11 ay Önce

Habire borcu olana kampanya yapılsın.Düzenli ödeyene de indirim yapılabilir .Zaten düzenli ödemede indirim yapılsa kimse ödemesini aksatmaz düşünüyorum

VATANDAŞIN BİRİ DİYOR Kİ
VATANDAŞIN BİRİ DİYOR Kİ - 11 ay Önce

NASIL İNSANLAR OLDUK YAA YAPILANI TAKDİR EDECEĞİMİZ YERDE SÜREKLİ BİŞEYLERİ SORGULAYIP KIYASLAMAYA YAPILANI EZMEYE ÇALIŞIR OLDUK. BİRAZ İNSAF YAA. ÖNCE TAKDİR EDİP SONRA GÖRÜŞÜNÜ BİLDİRSEN BU DA YAPILABİLİR DESEN ANLARIM DA YAPILANI ANINDA YARGILAMAK NEDİR ARKADAŞ.

banner426

banner204