banner526

banner533

banner513

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nde o makam fiilen kaldırıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı makamının kaldırıldığını açıkladı.

Trabzon 30.09.2020, 09:50
Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nde o makam fiilen kaldırıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesinde,  bürokratik işlemlerin azaltılması ve vatandaşa daha hızlı hizmet verilebilmesi adına ‘Genel Sekreter Yardımcılığı’ makamı fiilen kaldırıldı. 

Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada “Trabzon Büyükşehir Belediyesinde bürokratik kademelerin azaltılması ve bu suretle de gereksiz bürokrasinin önlenerek hizmetlerin hızlandırılmasını teminen, genel sekreter yardımcılığı makamı fiilen kaldırılmış bulunmaktadır. Yeni düzenleme ile genel sekreter yardımcılarının yetkileri daire başkanlarına verilerek, daire başkanlıkları güçlendirildi, yetkileri artırıldı ve daha fazla inisiyatif kullanmaları sağlanmış oldu. Bir ara kademe olan genel sekreter yardımcılığı makamı kaldırılarak daire başkanları doğrudan Genel Sekretere ve onun üzerinden de Büyükşehir Belediye Başkanına bağlanmıştır. Bu kararın alınmasında benzer sistemin uygulandığı büyükşehirlerdeki başarı da dikkate alınmıştır. Halen Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Yanık TİSKİ Teftiş Kurulu Başkanlığına, Gürcan Başar Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına, Süleyman Gün ise Daire Başkanı ve imar-şehircilikle ilgili Başkan Danışmanlığına atanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (4)
Kaptan 3 hafta önce
Trabzon büyükşehir fakat büyüklüğünü hala göremedik.Hatta hissedemedik bile.İşin ehli insanlara çok ihtiyaç var.Koltuk ve makam sevdalılarına son verilmeli.
Bir Vatandaş 3 hafta önce
Vatandaşın sizin belediyenize, birimlerine, personellerinize güvendiğini mi zannediyorsunuz. Neredeyse tüm belediye torpille göreve getirilmiş birçoğu liyakat sahibi olmayan insanlarla dolu. Bunu, belediyeye işi düşen her vatandaş rahatlıkla teyit edecektir. Hakkımız varsa zehir zıkkım olsun. Çoluk çocuklarınızdan, ailenizden çıksın. Sefillik içinde kalın, başkalarından iş ve para dilenecek duruma düşün.
H. M 3 hafta önce
Orhan Fevzi gümrükçüoğlunun Mustafa Akkayaya açmış olduğu birim.. Belediyeyi akkaya ile kontrol etmek işe alınacaklar yada alevera dalevera işlerin takibi. Kapanması trabzon için iyi oldu.
Ayhan Kayhan 3 hafta önce
İsmimi açık ve net yazıyorum.vajfikebirde oturuyorum.yillardir fuzuli makamlara insanları yollayıp eziyet çektirin şimdi kaldırın.sizin hiçbir icraatiniza inanmıyorum.bir tek torpilli yaptığınız şeylere inanıyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@