alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nde Lütfü Türkkan tartışması

Trabzon Büyükşehri Belediye Meclisinde Lütfü Türkkan tartışması yaşandı.

Trabzon 08.11.2021, 15:18 08.11.2021, 15:32
Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nde Lütfü Türkkan tartışması

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısında Şehit ailesine küfür eden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan ile ilgili tartışma yaşandı.

Meclis toplantısında söz alan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, İYİ Partili Lütfü Türkkan’ı şehitlere küfür ettiği için kınadığını ve lanetlediğini belirterek, “Geninden, kanından şüphe ediyorum” dedi ve Türk ibaresi bulunan Türkkan olan soyanının da değişmesi gerektiğini söyledi.

Kurukız’ın sözlerine cevaben söz alan İyi Parti Grup Başkanvekili Arslan Güner, “Refik başkanın sözleri üzerine kelam etmek isterim. Ben ve arkadaşlarım İYİ Parti’yi temsilen burada oturuyoruz. Şehitlerimiz bizim baştacımızdır. Sayın Türkkan’ın açıklamalarını kendi de doğru bulmamıştır. Partimizde doğru bulmamıştır. Partimiz gerekeni yapmıştır. Kınama açıklaması biraz hafif kalmıştır. Sayın Kurukız 2 kamyon çakıl alamadı diye Cumhur İttifak’ını burada yıkmaya çalışmıştır. Şalpazarı’nın sorunlarını konuşmasını tavsiye ediyorum. Burada olmayan birinin soyadının değişmesi ile alakalı sözler söylemesi hakkı da değil haddi de değildir” dedi.

Refik Kurukız tekrar söz alarak, “Arslan Beye kısa bir cevap vermek isterim. Parti ismi vermedim, kişi ismi söyledim. Parti ismi kullanmadık. Zaten Partisi de gerekeni yaptı. Biz de vatan millet bayrak söz konusu olduğunda hassasiyetimiz var. Trabzon Büyükşehir Belediyesi mensubuysam buradaki konuşmam ülkemi de ilçe mi de bağlar. Benim daha önceki konuşmam Cumhur İttifakı ile alakalı değil sistemle alakalıydı. Şalpazarı ile alakalı konuları da burada paylaşıyorum “ ifadelerini kullandı.

Haber61 - Haber Servisi - 
 


Yorumlar (7)
Gazipaşalı 3 hafta önce
Sayın başkan şehitler için toplanan paraları iç eden sahiplerine teslim etmeyen zihniyeti önce kınamanız lazım. Söylenmemesi gereken söz söylemiş vekil.. Bunu bekleyen troller ülkede ses çıkarmaya başladı önce aynaya bakmanız lazım..
İsiyin 3 hafta önce
en azından şehide kelle dememiştir Lütfü Türkkan söylediği şeyi savunacak değilim lakin o adam açıkça İYİ Parti'yi demirtaş'ı savunmakla terör seviciliği yapmakla suçlamıştır. Bu memlekette açılım yapıldı Habur oldu megri megri söylendi şehide kelle dendin. Bunlar olurken Akşener ve ekibi ülke yönetiminde değildi. Demirtaş Öcalan'ın heykelini dikeceğiz derken serbestti.
Hacı 3 hafta önce
Şehitler ve ailelerine tek kelime edilmemelidir edemezler hele hele kirli siyatenize hiç alet edemezsiniz, şehitlere kelle diyenlerin şehitlerin ailelerine verilmeyen paralarının karşısında el divan duran sayın Kurukız başkan ne kadar ciddiyesiniz yarın çıkıp şehitlerin parasının hesabınıda sorarmısınız.
salih 3 hafta önce
İYİ PARTİ KÖTÜ PARTİ OLMUŞTUR. DAHA DA BETER OLACAKTIR. ŞEHİTLERİMİZİ AĞIZLARINA ALMASINLAR . HDP İLE DANS EDENLER İN SONU HÜSRAN OLACAKTIR.
Vatansever 3 hafta önce
PKK yöneticisini devletin televizyonuna çıkartıp konuşturanların sonu ne olacaktır?
insan 3 hafta önce
HALA BUNLARI DESTEKLEYENLER VAR.. BİRİ ŞEHİT BACISINA SÖVER BİRİ DEMİRTAŞ İÇERDE VİCDANIM EL VERMİYOR DER... ALLAH BELANIZI VERECEK
usta 3 hafta önce
bunun gibi vekil olmaz olsun. derhal meclis dışına. marş marş.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@