banner539

banner526

banner533

banner513

Trabzon Büyükşehir Belediyesi maske üretiyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Koronavirüsle mücadele kapsamında maske üretiyor.

Trabzon 20.04.2020, 14:59
Trabzon Büyükşehir Belediyesi maske üretiyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını ile her alanda mücadele etmeye devam ediyor. Başlattığı sosyal yardım atağı ile 10 bin adet temel gıda paketi ve 10 bin adet de temizlik paketi dağıtımı gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Trabzon halkının sıkıntı yaşamaması için maske üretiyor.  

Büyükşehir Belediyesi süreç içerisinde işini kaybedenler veya ücretsiz izne çıkarılanlar başta olmak üzere, ekonomik sıkıntı içerisinde olan Trabzonlulara ilk etapta 10 bin adet temel gıda paketi ve 10 bin adet de temizlik paketi dağıtımı gerçekleştirdi. Maske takmanın gereklilik olduğu koronavirüs sürecinde Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 10 bin adet temizlik paketinin her birine 5 adet de maske konuldu. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun talimatı ile toplam 50 bin adet maskeyi doğrudan Trabzon halkına ulaştırdı. 

195 BİN ADET MASKE DAĞITILDI

Büyükşehir Belediyesi, koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında toplum sağlığını korumak adına dağıttığı maske sayısı ile ön plana çıkıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından bugüne kadar pazar yerleri,  duraklar, otobüsler ve minibüslerde 75 bin adet; ilçe belediyelerine 50 bin adet, temizlik paketleriyle vatandaşa doğrudan 50 bin adet, kamu kurum ve kuruluşlarına 20 bin adet olmak üzere toplam 195 bin adet ücretsiz maske dağıtımı yapıldı. 

GÜNDE 6 BİN ADET MASKE ÜRETİLİYOR

Sağlık çalışanları için de kolları sıvayan Trabzon Büyükşehir Belediyesi, kendi imkanları ile ‘3D Maske’ üretimine başladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk etapta 250 adet siperlik maske üretilirken, 250 siperlik maske de piyasadan temin edildi. Siperlik maskeler, sağlık çalışanlarına verilmek üzere İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edilecek. Yine Büyükşehir Belediyesi ile Ortahisar Halk Eğitim Merkezi iş birliği içerisinde günde 6 bin adet maske üretimi gerçekleştiriliyor. Maske üretiminin kısa zaman içerisinde 10 bine çıkarılması hedefleniyor. 

ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, sosyal belediyecilik anlayışıyla yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek “Vatandaşımızın sıkıntılarını giderme noktasında gece gündüz demeden çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bu sürecin sıkıntılarını azaltmak için ilk günden itibaren önemli adımlar attık ve atmaya da devam ediyoruz. Ekiplerimiz ilk etapta hazırladığımız 10 bin adet temel gıda ve 10 bin adet temizlik paketini 18 ilçedeki vatandaşlarımıza yoğun bir gayret göstererek ulaştırdı. Ayrıca temizlik paketlerimizin her birine 5 adet de maske koyduk. Bu vesile ile vatandaşımıza doğrudan toplam 50 bin adet maske dağıtımı gerçekleştirdik. Bugüne kadar pazar yerleri, otobüsler, minibüsler, kamu kurum ve kuruluşlarımız, ilçe belediyelerimiz ve vatandaşımıza doğrudan olmak üzere 195 bin adet ücretsiz maske dağıttık. Yine Büyükşehir Belediyesi olarak siperlik ve normal maske üretimine başladık. Bu konuda oldukça hassasız ve her alanda titiz bir çalışma sergiliyoruz. Halkımızın koronavirüs salgınının etkilerini en azami düzeyde hissetmesi adına sosyal yardım desteklerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (8)
İsimsiz 7 ay önce
Kaç hafta oldu ne maske geldi ne kapıya biri geldi. Evde ölsek kimsenin haberi olmicak.
Ali 7 ay önce
İstanbul, Ankara'ya yasak , Trabzon belediyesine ne serbest öylemi, sizin dininiz kitabınız varmı.!
Ali KAYA 7 ay önce
Üretilen maskeler nerede? Hala elimize geçmedi.
Şimşek 7 ay önce
Merak ediyorum bu haberde bahsedilen maskelerden alan oldumu
fatih 7 ay önce
eminim 8 kişi bu işi çözecektir.italya,ispanyaya maske gönderip,sonrada maske almak için sms beklemek ne kadar mantıklı bir iş,siz düşünün
Smsk 7 ay önce
Nasıl iştir anlayamadım Memlekette okulun dan tutun da kıyafet firmaları hatta belediye lere kadar herkes maske üretiyor peki biz neden maske bulamıyoruz Kim sakladı bu maskeleri acaba
Mualla 7 ay önce
Bizde hala bekliyoruz ne kod geldi ne maske alabildik her ne hikmetse eczaneye soruyorsun bizede gelmedi diyorlar bizi duyan varmı nereyesiniz.
Vatandaş 7 ay önce
Kimler üretiyor bilmiyorum ama bana ulaşan bir maske Yok sayın yetkililer

Gelişmelerden Haberdar Olun

@