Trabzon bu eyleme katılacak mı?

Türkiye’de büfeler eylemde…

Trabzon 05.04.2018, 23:03 05.04.2018, 23:20
Trabzon bu eyleme katılacak mı?

Haber61/Haber Servisi

Türkiye genelinde büfeler eylem yapma kararı aldılar. 26 Nisan tarihinde kepenk kapatacaklar. 

“Neden kapatıyoruz” başlığı altında yapılan eylemin gerekçesini ise 10 maddeyle sıraladılar. Bu eyleme Trabzon’daki büfeler de katılacak. Peki neden?

İşte gerekçekleri yıllardır büfecilik yapan Ali Şahin 10 maddeyle şöyle sıraladı;

1- Saat 22.00’da uygulanan alkol satış yasağının saat 24.00’a uzatılması için kepenk kapatıyoruz.
2- Haksız rekabet içinde kaybolan küçük esnaf için.
3- Alkol Satış yasağı sebebiyle 22.00’den sonra alkol vermediğimiz için müşterilerimizle kötü oluyoruz.
4- Her sene sigara ve alkola uygulanan zamdan dolayı sahte içki ve kaçak sigaralara artan rağbet yüzünden kepenk kapatıyoruz.
5- Kırmızı ışıkta geçen canına kasteden sürücü 235 lira, uyuşturucu madde satarak insanların sağlığına hayatını tehlikeye atan şahıslar 167 lira, ceza öderken vergisini ödeyip sattığımız biradan en az 37 bin lira ceza ödememek için kepenk kapatıyoruz.
6- Sokak aralarına kadar giren zincir marketlerin uygulamış olduğu fiyat politikaları yüzünden bu haksız rekabet ortamında mücadele gücümüz kalmadığından kepenk kapatıyoruz. 
7- Saat 22’den sonra alkol satış yasağını fırsata çevirmek isteyen art niyetli kişilerin esnafı sivil polisisiz diye kandırmasından dolayı kepenk kapatıyoruz.
8- Bazı illerimizde emniyetin görev ve yetkilerinin orantısız kullandığını gözlemlediğimiz için kepenk kapatıyoruz.
9- Trol ile balık avlamanın cezası 1750 lira ve hayvana tecavüz işkence bile kabahatler kanununa giriyor. Haksız emsalsiz cezalara dur demek için kepenk kapatıyoruz. 
10- Televizyonlarda sigara ve alkol görüntüleri mozaiklerinken silahların alkole nazaran zararmış gibi gösterilmesi akıl tutulmasıdır. Silah yakalatmak ufak para cezası ama 22.00’dan sonra alkol satarken yakalanmak 36 bin 758 lira olduğundan kepenk kapatıyoruz.
Trabzon bu eyleme katılacak mı?
Yorumlar (18)
BOZTEPELİ61. 3 yıl önce
ÇOK İYİ BİR KARAR ALDINIZ İNŞAALLAH AÇMAMAK ŞARTIYLA KAPATIRSINIZ.
bsvr 3 yıl önce
Bende Bir trabzonluyum herkezin ekmeği kendine sen kendi işinle gücünle uğraş Burda ahlaksız yapan İnsanlar Yok Alkol satılıyor buda devletin izniyle Olan şey..
Alp Türk 3 yıl önce
Adamlar haklı.....
Yıldırım34 3 yıl önce
Trabzonun merkezinde bu karar saçma...TEKEL bayileri haklı!! İçki içenler vergi kaçırmıyor hırsızlık yapıyor ekonomiye katkıda bulunuyor aslında ödüllendirilmeliler.
DuRsUnTeMeL 3 yıl önce
Aslında çok saçma uygulama hırsızlık yapmıyorlar zorla insanlara alkol satmıyorlar! İrandamıyız şeritlamı yönetiliyoruz bırakın bu işleri 70 rakının %80’i vergi siyasi iktidar daha ne istiyor.
Mehmet Köseoğlu 3 yıl önce
Demekki zorunuz alkol
kerim yılmaz 3 yıl önce
çok yerinde bir karar almışlar ne saçma bir uygulama gece 2 ye kadar açık dur ama içki satma
Ertuğrul 3 yıl önce
A şimdi siz kepenk kapatıyorsunuz diye o kadar çok üzüldüm anlatamam... haram olan bir şeyi satıyorsunuz ve milletin bunlara rahatlıkla ulaşmasını imkan sağlıyorsunuz nasıl olurda bu kadar rahatlıkla çıkıp kepenk kapatıyoruz diyebiliyorsunuz normal bakkal veya büfe kepenk kapatmıyorda neden sizler kapatıyorsunuz... saat 10'dan sonra alkol mekanları kapatılsın sonuna kadar destek
Tursun 3 yıl önce
Yasaklarla bu meretleri 4 Murat kaldıramamış toplum bilinçlenmeli sen kötüyü kötü olarak evladına anlatmazsan biri iyi olarak anlatabilir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@