7m


7m

hyundai

Trabzon botanik dünyada isim yapacak

Başkan Gümrükçüoğlu'ndan Trabzon Botanik açıklaması.

Trabzon 07.08.2017, 16:50 07.08.2017, 16:55
Trabzon botanik dünyada isim yapacak

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yapım çalışmalarına devam edilen Trabzon Botanik’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon ve bölge illerine hediyesi olduğunu söyledi.

 
Yılsonunda hizmete açılması planlanan Trabzon Botanik’in, Trabzon’un marka değerlerinden birisi olacağına dikkat çeken Gümrükçüoğlu, “Trabzon Botanik dünyada dikkat çeken botaniklerden birisi olarak çok önemli bir isim yapacaktır. 103 bin metrekaresi ve oluşturacağı ürün çeşitliliği, bölgenin bütün özelliklerini yansıtması ve üniversitelerin ilgili birimlerine öğretim alanı gibi hizmet edebilecek olmasıyla yükselen bir yıldız olacaktır” dedi.

Trabzon botanik dünyada isim yapacak
 
CUMHURBAŞKANIMIZA TRABZON HALKI ADINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Bu büyük eserin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon ve bölge illerine hediyesi olduğunu ifade eden Gümrükçüoğlu, “Trabzon’a 30-40 yıldır botanik talep edilmesine rağmen bu güzel hizmet bu şehre kazandırılamamıştı. Trabzon Botanik, şuanda da bölgemizde bulunan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’a ve bölgemize hediyesidir. Sayın Cumhurbaşkanımız, başbakanlığı döneminde bu projeyi kendilerine arz etmemiz sonrasında, ‘bu araziyi Trabzon Büyükşehir Belediyesine tahsis ediniz. Trabzon’un önemli marka değerlerinden birisi olacağından Trabzon halkına o alanı hediyeye ediyorum’ diyerek Çamoba’daki arazinin tahsisinin yapılmasını bizatihi Milli Emlak Genel emir ve tensip etmişlerdir. Trabzon halkı adına kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bu yılın sonunda açacağımız Trabzon Botanik ses getirecektir” diye konuştu.

Trabzon botanik dünyada isim yapacak

Trabzon botanik dünyada isim yapacak

Yorumlar (3)
Hanedan 5 yıl önce
Yıllardır çömlekçi ve havaalanı karşısında ilerleme Yok trabzonun tüm giriş ve çıkışları görüntü kirliliğinden geçilmiyor acil çözüm bulunması gerekiyor belediye çalışanlarından birisini Ordu'ya yolla bir baksın adam 3 yılda Ordu'yu nerden nereye getirdi...valla yazık bize yazık
fofink 5 yıl önce
çömlekcide gez.arfilboyunda gez .araplara değil bize çalış.ne oldu kentsel dönüşüm.
salih kaçtı 5 yıl önce
Hekaye

Gelişmelerden Haberdar Olun

@