Trabzon Botanik cazibe merkezi oldu 

 Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 Ağustos’ta hizmete açılan Trabzon Botanik, aradan geçen 2 aylık sürede ziyaretçi akınına uğradı. 

 Trabzon Botanik cazibe merkezi oldu 
banner432

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, günde ortalama bin kişinin üzerinde ziyaretçi alan Trabzon Botanik’e sülün, karaca, keklik gibi küçük yaban hayvanlarının sergileneceği alanlar oluşturmak için harekete geçti. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Trabzon Botanik, bölgemizin cazibe merkezi olmuştur” dedi. 

Trabzon Botanik’i 11 milyon TL’yi aşkın maliyetle Trabzon’a kazandırdıklarını belirten Gümrükçüoğlu, “Bu önemli cazibe merkezini daha da geliştirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Daha önce de açıkladığımız gibi yapacağımız çalışmalarla sahilden Trabzon’a Botanik’e yürüyüş yolu ile ulaşmak mümkün olacaktır. Bu özellik, Trabzon Botanik’e çok ciddi bir ayrıcalık kazandıracaktır. Ziyaretçilerimizin Trabzon Botanik’te oldukça uzun süre zaman geçirmektedir. Şimdi burada yeni bir çalışma daha yapacağız. Özellikle çocukların ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bu çalışma ile Trabzon Botanik’te sülün, karaca, keklik gibi küçük yaban hayvanlarının sergileneceği alanlar oluşturacağız. Böylece bu önemli yaşam merkezimiz daha da zenginleşmiş olacaktır” dedi. 

Trabzon Botanik’in Karadeniz Bölgesi’nde ilk ve tek olma özelliği taşıdığını hatırlatan Gümrükçüoğlu, şehir merkezlerinde böylesi büyük yeşil alanlar oluşturmanın güçlüğüne dikkat çekerken, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Trabzon’umuza ismi ile özdeşleşecek önemli bir eser kazandırmış olduk. Trabzon Botanik, aynı zamanda bölgemizin, şehrimizin kültürünün her yönüyle sergilendiği bir yaşam alanıdır. Fındığın 21 çeşidinden Karadeniz’in folkloruna, yöresel ürünlerimize kadar kültürümüz burada yaşatılacak ve sergilenecektir. Ayrıca bitki kütüphaneleri ve kök müzesi yine burada çok ciddi bir zenginlik oluşturulacaktır. Halkımızın ve şehrimiz misafirlerinin buraya gösterdiği yoğun ilgi ne kadar doğru bir çalışmaya imza attığımızı ortaya koymaktadır” diye konuştu. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
MUSTAFA ARDIÇ
MUSTAFA ARDIÇ - 5 ay Önce

KAMU KAYNAKLARI BU ŞEKİLDE İSRAF EDİLMEMELİ. DAHA BÜYÜK KİTLELERE ULAŞACAK HİZMETLERE YATIRIM YAPMAK LAZIM. YOKSA BAŞKAN BEYİN CANI BÖYLE BİR ORTAM İSTEDİ DİYE. TRABZON HALKI İSTEMİŞ GİBİ SÜS VERİP İNŞA ETMEK DOĞRU DEĞİL.

ercan
ercan - 5 ay Önce

Orjinalindeki çalılık ve ağaçların tıraşlanması çok yanlış. Daha az tahrifatla bu iş yapılsa daha iyi olurdu.

Fuzuli
Fuzuli - 5 ay Önce

Trabzona yapılmış en gereksiz projelerden biri.biri belediye başkanına söylesin vatandaşın yeşil alana ihtiyacı yok.vatandaşın yola ulaşıma ihtiyacı var bura karadeniz zaten heryer yeşil.bıraksım artıl habu yeşil alan sevdaluğunı

MAHMUT
MAHMUT @Fuzuli - 5 ay Önce

bu zihniyet yüzünden şehirde bir tane yeşil alan kalmadı

Cem
Cem - 5 ay Önce

Otopark var mı orda ?

Eren
Eren @Cem - 5 ay Önce

Var var. Kapının önünde kaldırımlar var, üstüne çıkınca otopark oluyor. Mis gibi.

Ali
Ali - 5 ay Önce

Güzel olmuş böyle güzel projelerin devamı olsun şehir merkezinede kargasa ve gürültüden trafikten uzak bir proje yapılsın

sami
sami - 5 ay Önce

Trabzon un ihtiyacı olan bir proje teşekkür ediyorum emek verenlere

fatma
fatma - 5 ay Önce

Şehrin göbeğinde doğayla içi çe yaşayacağımız güzel bir ortam

Tayfun
Tayfun - 5 ay Önce

Gezip görülebilecek çok güzel bir mekan


banner393

banner426

banner463

banner441

banner462