banner556

Trabzon Aydınlanıyor

Büyükşehir Trabzon’u aydınlatmaya başladı.

Trabzon 19.08.2019, 16:45
Trabzon Aydınlanıyor

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı, kentte sıkça dile getirilen sokak aydınlatması eksikliğini gidermek üzere çalışmalara başladı. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından, ilk etapta Trabzon Kalesi ve 100. Yıl Parkı’na yapılacak aydınlatma uygulamaları, kentin tarihî ve turistik anlamda öne çıkan değerlerini daha gösterişli hale getirecek.

Konuyla ilgili açıklamalarında, seçim öncesi hemşehrileriyle olan temaslarında, Trabzon’un karanlık bir şehir olduğu yönünde pek çok serzeniş duyduğunu ifade eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, göreve gelir gelmez bu tabloyu değiştirmek için kolları sıvadıklarını ve ilgili daire başkanlıklarına gerekli çalışmayı yapmaları yönünde talimat verdiğini söyledi.

Gelinen noktada kentin iki önemli noktası sayılabilecek, tarihî ve turistik değeri bilinen Trabzon Kalesi ile vatandaşların sosyalleşme alanı olarak yoğun ilgi gösterdiği 100. Yıl Parkı’nı öncelikle ele aldıklarını kaydeden Başkan Zorluoğlu, buraların; 6 ay içerisinde yapılacak başarılı aydınlatma uygulamalarıyla daha estetik görünüme kavuşacağını, seyir zevkini artıracağını ve güvenlik zafiyeti oluşturmayacak hale getirileceğini aktardı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon’un çözüm bekleyen pek çok meselesine olduğu gibi aydınlatma sorununa da önce anılan yerlerde, ardından başka cadde, sokak ve mekânlarda önemli dokunuşlar yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi. 

Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından ihaleye çıkarılan Trabzon Kalesi surlarındaki ışıklandırma çalışması yüklenici firmanın işe başlamasını takip eden 6. ayın sonunda, 100. Yıl Parkı’nda ise 3 ay sonra tamamlanacak.

Trabzon Aydınlanıyor

Trabzon Aydınlanıyor

Trabzon Aydınlanıyor

Yorumlar (7)
murat başkan 1 yıl önce
surların üstüne güneş enerjisi blokları koyup elektrik üretmek ve bunu ışıklandırmada yada diğer işler için kullanmak çokmu zor...
Arsinli 1 yıl önce
Biraz da yıllardır tarla haline gelen yollara ve trafiğe önem verirseniz trabzonun değeri çok daha fazla artacaktır.
İsa Sayar 1 yıl önce
Uygulama çok güzel şehrimize değer katacaktır yapandan ALLAH razı olsun.
İsma 1 yıl önce
Surların aydınlatılması işi 6-7 yıl önce yine Trabzon belediyesince yaklaşık 1 milyon harcanar yapıldı 3-4 ay aydınlandı sonra sistem yok oldu. Peki o harcanan para alınan malzemeler ne oldu?
Soner Özdemir 1 yıl önce
Umarız birilerini zengin etmek adına açılan ihalelerden amatör işler çıkmaz. Zira tüm dünya kentlerinde aydınlatma hususu çok mühim bir noktaya gelmiştir. Tarihi, turistik onemi olan alanlara sahip olmanin yanisira, insanlara bunun nasil sergilendigi de onemli.
Isı bilenler tarafından profesyonelce yapılması umuduyla.
evren 1 yıl önce
Trabzon un şehir içi yollarına el atın yollar delik deşik. bu yollardan arabanızla geçmiyor musunuz ?
Ahmet 1 yıl önce
Surların etrafındaki yıkılan evlerin boyaları, fayansları,yaban incir ağaçlar, otlar temizlenmeden ışıklandırma niye yapılıyor. Tabakhane vadisi surlar temizlenmeden niye yaapılıyor. yazık değilmi masrafa zamana emeğe.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@