banner526

banner533

banner535

Trabzon Ahi Evren Kalp Hastanesi'nde kriz

Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'nde başhekim krizi yaşanıyor.

Trabzon 13.10.2019, 16:02 14.10.2019, 16:12
Trabzon Ahi Evren Kalp Hastanesi'nde kriz

Haber61/Haber Servisi - Levent Ustabaşı

Trabzon’da son yıllarda kentte görev alan bürokratlarda büyük sorunlar yaşanıyor.

En fazla şikayet edilen arasında bahsettiren ise Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç Dr İsmet Durmuş oldu.

Numune Hastanesi’nde başhekimken yaşanan olaylarla adından sıkça bahsettiren Doç Dr İsmet Durmuş, Ahi Evren’de de yönetim şekliyle eleştirirken hastanenin tecrübeli As kadrosunda da dağılmalara sebep olduğu gelen bilgiler arasında..

Hatta bazı doktorlar rapor alıp ayrılırken bazılarının da Bakanlara şikayetlerini bildiren mektup yazdıkları öğrenildi.

İsmet Durmuş’un gelmesiyle yönetim şeklinde ki uyumsuzluklar nedeniyle ilk önce 5 doktor hastaneden ayrıldı!

Kardiyolojiden Doç Dr Hakan Kara, Doç Dr Levent Korkmaz, Doç Dr Ahmet Çağrı , Göğüs hastalıklarından Dr Fatih Ayyıldız , Dr Orhan Öztürk hastaneyi bırakmaları şok yaratmıştı!

Ardından krizle ikinci kopma geliyor..

Kalp damar cerrahisinden Doç Dr Sefer Usta (Aynı zamanda sağlık il müdürü Hakan Usta’nın kardeşi), Doç Dr Ümit Menteşe, Opr Dr Öner Kurt ve Opr Dr Emre Doğan’ın da ayrıca kardiylojiden Dr Ömer Faruk ve anestezi doktorlarından bir kaçının da başhekimin idari şeklinden rahatsız oldukları ve hastaneden her an ayrılabilecekleri konuşuluyor.

Bu sıkıntılar sadece doktorlarla sınırlı olmayıp hemşiresinden, güvenliğe ve temizlik personellerine kadar rahatsızlık olduğu belirtiliyor.

Çeşitli kanallardan siyasilere, bakanına kadar problemler iletilmişken Trabzon eski Milletvekili ve Rektör Cevdet Erdöl sebebiyle gerekenin yapılamadığı, şikayetlerin dikkate alınmadığı ifade ediliyor.

Bu gidişle Ahi Evren Kalp Hastanesi yakında hastanelik olacak!

Hastanede yönetiminden gelen son dakika bilgilerine göre 6 doktorun birinin rapor aldığı, bir diğerinin öğretim görevlisi olarak ayrıldığı ifade edildi. Başhekim İsmet Durmuş'un da iddia edilenlerle alakalı açıklama yapacağı öğrenildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (18)
İbrahim köseoğlu 11 ay önce
Güzel Trabzonumuz nekadar talihsiz. Adeta bürokrat çiftliği oldu. Altyapı projeleri bürokrat kafasına göre yapacak sağlık desen rezalet. Farabi battı. Niye battı. Hastamı gelmedi ne oldu. Diğerler rezalet. Siz kimsiniz. Nerde iktidarın il başkanı m.v. neredesiniz. Atadığınız vasıfsız bürokratlar sizi kapıda karşıladımı hizmetmi yapıyor. Niye yapamayacağınız işler için secildiniz. Egomu tatmin ediyorsunuz. Allahın Allahın adaleti milletin naleti size nasip olsun
ibraam 11 ay önce
ADAMDAKİ TİPE BAK. bire bir imam....
Adem kadakal 11 ay önce
Hastanede neler oluyor? İşinizi yapsanıza kardeşim. Bu yaz babam için gittiğimizde dr bize 2 dk da muayene etti içeri koşarak girip çıktık böyle şekilde kalp hastasını anlayabilir misiniz, kapı ana baba günü içeri giren çıkan belli değil randevu alıyorsun yine bir saat bekliyorsun. Eskiden böyle değildi
Karaca 11 ay önce
Cevdet ve tosun pasa onlar bu hale getirmedimi trabzonda sistemi
Kemal BAHADIR 11 ay önce
Yazıklar olsun sana başhekim kırıntısı Hastanede kaliteli Dr bırakmadın... Aldın arkana AKP Lİ bir vekil at koşturuyorsun kendince. Sizede kalmaz o makam beyim
tsat 11 ay önce
Yönetimin yaptığı yanlış neymiş onuda yazsaydınız bari.Ozaman haberi okuyan vatandaş daha iyi görüşünü yazardı.Böyle üstü kapalı hiç olmuyor.
Divane 11 ay önce
İlginç bir başhekim; Kaşüstü hastanesi yönetimiyle bile arası açık. Kimseyle geçinemeyen bir başhekim. Hala daha ne diye görevde tutarlar anlamak mümkün değil.
Fatma Eren 11 ay önce
Hastanede muhalif olan ya da işine gelmeyen herkese mobbing uygulayan bir insandır kendileri. Yeri geldiğinde kendi çalışanı için bile yalan söyleyen ve bu şekilde kendini aklamaya çalışan bir insan. Kendi adamı diye doğru olan işlerin bile üstünü kapatan bir insan. Sendikanın adamı diye muhalif sendikanın adamını ezmeye çalışan bir insan. Daha çok çok şey var ama ne söylesek fayda etmez. Cunki bu sendikacılık olduğu sürece partinin adamı olduğu sürece bu işler düzelmez...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@