banner491

Trabzon'a şehir hastanesi müjdesi!

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora Trabzon'a şehir hastanesi müjdesi verdi.

Trabzon'a şehir hastanesi müjdesi!
banner432

AK Parti Trabzon Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Av. Salih Cora, Trabzon Şehir Hastanesi’nin önümüzdeki yılın yatırım programına alındığının müjdesini verdi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Sağlık Bakanlığı’nın 2020 yılının bütçesi oylanarak kabul edildi. AK Parti Trabzon Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Av. Salih Cora, bütçeye göre Trabzon şehir hastanesinin de yatırım programına alındığının müjdesini verdi.

Trabzon'a şehir hastanesi müjdesi!YAPISAL REFORMLAR GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Kanuni Sultan Süleyman’ın “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” sözünü hatırlatan Milletvekili Cora, “İnsanı yaşatki devlet yaşasın anlayışı ile sağlıkta dönüşümü gerçekleştiren, sevk zincirini kıran, isteyenin istediği eczaneden ilaç almasını sağlayan, ilaç fiyatlarını düşüren, hastaneleri birleştiren, herkesi genel sağlık sigortası kapsamına aldıran, modern hastaneler inşa eden, nitelikli yatak sayısını artıran, ambulans helikopter ve uçakla hastalara hizmet veren bir sağlık politikası vatandaşımız tarafından büyük bir karşılık görmektedir. Memnuniyetle bahsedilmektedir. Üniversite hastanelerindeki eksikliklerin de farkındayız. Bu alanda da yapısal reformlar gerçekleştireceğiz” dedi.

900 YATAK KAPASİTELİ OLACAK 

Sağlık bakanlığı bütçesinden şehrimizin de payını aldığını vurgulayan Milletvekili Cora, “Onayladığımız bütçeye göre; Trabzon şehir hastanesi önümüzdeki yılın yatırım programına alınmıştır. Yap işlet devret şeklinde değil genel bütçeden ayrılan ödenekle yapılacaktır. Projesi ihale aşamasında olup 900 yatak kapasiteli olarak planlanmıştır. Bütçenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Trabzon'a şehir hastanesi müjdesi!

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 15:03

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Trabzon:
Trabzon: - 3 hafta Önce

Sn: vekil onkoloji hastanesi yaparsaniz daha iyi olacaktir diye dusunuyorum . Trabzondaki butun hastalar il disinda neden bukadar insan hasta ankara ve istanbula gitmek zorunda kaliyor. Sizlerde onceligin bunda olduğunu bildiğiniz halde her seyin kolayina kacmayin. Ama hastanenin icinde onkoleji bolumu olursa cok iyi olur.

Ahmet Rıza Güner
Ahmet Rıza Güner - 3 hafta Önce

Trabzon kenti 900 yataklı bir hastaneyi kendi yapamıyor mu da yap-işlet-devret modeli ile yaptırıyor. Bu hastanenin maliyeti ve kaç yılda kaç lira kira ödeneceğini de sayın Cora biliyordur. Bunu açıklasın. Devle hastanelerini kaç liraya yaptırıyorlar, bu kaç liraya yapılıyor, bir de bunu açıklasınlar.Bir de şehirde hangi hastaneler kapanacak. onu açıklasınlar. o zaman samimiyetlerine güvenelim.

ömer
ömer @Ahmet Rıza Güner - 3 hafta Önce

Ahmet bey. açıklamayı okumadan yorumluyorsunuz sanırım yada muhalif olduğunuz için yazıyorsunuz. açıklamada yap işlwt devret modeli ile değil genel bütçe kapsamında yapılacak deniliyor.

dede
dede @Ahmet Rıza Güner - 3 hafta Önce

yap işlet devret olmayacak, genel bütçeden yapılacak demiş sayın vekil. bir daha okuyalım lütfen.

tsat
tsat - 3 hafta Önce

Bu kaçıncı müjde.Başlamadan artık inanmak güç.

Trabzon lı
Trabzon lı - 3 hafta Önce

Hayal satmayın önce. Trabzon önce yol sorununu çözün

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Ülkemizde yapılan hastane ve herhangi bir devlet dairesini özellikle milletvekilleri yada bürokratlar yaptırtıyor. Trabzon için ise hali hazırda bütün bölümler için hastane yapıldı ve yapılan hastaneler eski hastane de değil. Trabzon nufüsüna göre bence gereksiz bir yatırım olur. Böyle yatırımlar yapacağınıza dar gelirli ailelere maddi destek ve maaş verin.

Bulent
Bulent - 3 hafta Önce

Sakarya. Ordu ihalesi yapıldı
4 bakan a rahmet trabzon hala aşamada
2017 den beri mujde bu nasıl iş
Abi yapmayın bırakın trabzonu

nova
nova - 3 hafta Önce

Şehir hastanesi yapılması açıklanan trabzonunda içinde bulundugu 7 ilden 6 taneilin hastaneleri hizmete girdi.siz yatırım planına mı alındı diyorsunuz.

Uğu
Uğu - 3 hafta Önce

2017 De Karşıyaka uğurlu yolu beşirli ye inecekti güya,,,,


banner441

banner472