Trabzon'a şehir hastanesi müjdesi!

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora Trabzon'a şehir hastanesi müjdesi verdi.

Trabzon 13.11.2019, 14:57 13.11.2019, 15:03
Trabzon'a şehir hastanesi müjdesi!

AK Parti Trabzon Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Av. Salih Cora, Trabzon Şehir Hastanesi’nin önümüzdeki yılın yatırım programına alındığının müjdesini verdi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Sağlık Bakanlığı’nın 2020 yılının bütçesi oylanarak kabul edildi. AK Parti Trabzon Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Av. Salih Cora, bütçeye göre Trabzon şehir hastanesinin de yatırım programına alındığının müjdesini verdi.

Trabzon'a şehir hastanesi müjdesi!YAPISAL REFORMLAR GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Kanuni Sultan Süleyman’ın “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” sözünü hatırlatan Milletvekili Cora, “İnsanı yaşatki devlet yaşasın anlayışı ile sağlıkta dönüşümü gerçekleştiren, sevk zincirini kıran, isteyenin istediği eczaneden ilaç almasını sağlayan, ilaç fiyatlarını düşüren, hastaneleri birleştiren, herkesi genel sağlık sigortası kapsamına aldıran, modern hastaneler inşa eden, nitelikli yatak sayısını artıran, ambulans helikopter ve uçakla hastalara hizmet veren bir sağlık politikası vatandaşımız tarafından büyük bir karşılık görmektedir. Memnuniyetle bahsedilmektedir. Üniversite hastanelerindeki eksikliklerin de farkındayız. Bu alanda da yapısal reformlar gerçekleştireceğiz” dedi.

900 YATAK KAPASİTELİ OLACAK 

Sağlık bakanlığı bütçesinden şehrimizin de payını aldığını vurgulayan Milletvekili Cora, “Onayladığımız bütçeye göre; Trabzon şehir hastanesi önümüzdeki yılın yatırım programına alınmıştır. Yap işlet devret şeklinde değil genel bütçeden ayrılan ödenekle yapılacaktır. Projesi ihale aşamasında olup 900 yatak kapasiteli olarak planlanmıştır. Bütçenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Trabzon'a şehir hastanesi müjdesi!Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (20)
Trabzon: 2 yıl önce
Sn: vekil onkoloji hastanesi yaparsaniz daha iyi olacaktir diye dusunuyorum . Trabzondaki butun hastalar il disinda neden bukadar insan hasta ankara ve istanbula gitmek zorunda kaliyor. Sizlerde onceligin bunda olduğunu bildiğiniz halde her seyin kolayina kacmayin. Ama hastanenin icinde onkoleji bolumu olursa cok iyi olur.
Ahmet Rıza Güner 2 yıl önce
Trabzon kenti 900 yataklı bir hastaneyi kendi yapamıyor mu da yap-işlet-devret modeli ile yaptırıyor. Bu hastanenin maliyeti ve kaç yılda kaç lira kira ödeneceğini de sayın Cora biliyordur. Bunu açıklasın. Devle hastanelerini kaç liraya yaptırıyorlar, bu kaç liraya yapılıyor, bir de bunu açıklasınlar.Bir de şehirde hangi hastaneler kapanacak. onu açıklasınlar. o zaman samimiyetlerine güvenelim.
ömer 2 yıl önce
Ahmet bey. açıklamayı okumadan yorumluyorsunuz sanırım yada muhalif olduğunuz için yazıyorsunuz. açıklamada yap işlwt devret modeli ile değil genel bütçe kapsamında yapılacak deniliyor.
dede 2 yıl önce
yap işlet devret olmayacak, genel bütçeden yapılacak demiş sayın vekil. bir daha okuyalım lütfen.
tsat 2 yıl önce
Bu kaçıncı müjde.Başlamadan artık inanmak güç.
Trabzon lı 2 yıl önce
Hayal satmayın önce. Trabzon önce yol sorununu çözün
Vatandaş 2 yıl önce
Ülkemizde yapılan hastane ve herhangi bir devlet dairesini özellikle milletvekilleri yada bürokratlar yaptırtıyor. Trabzon için ise hali hazırda bütün bölümler için hastane yapıldı ve yapılan hastaneler eski hastane de değil. Trabzon nufüsüna göre bence gereksiz bir yatırım olur. Böyle yatırımlar yapacağınıza dar gelirli ailelere maddi destek ve maaş verin.
Bulent 2 yıl önce
Sakarya. Ordu ihalesi yapıldı
4 bakan a rahmet trabzon hala aşamada
2017 den beri mujde bu nasıl iş
Abi yapmayın bırakın trabzonu
nova 2 yıl önce
Şehir hastanesi yapılması açıklanan trabzonunda içinde bulundugu 7 ilden 6 taneilin hastaneleri hizmete girdi.siz yatırım planına mı alındı diyorsunuz.
Uğu 2 yıl önce
2017 De Karşıyaka uğurlu yolu beşirli ye inecekti güya,,,,
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@