7m

7m

hyundai

Trabzon'a Körfez'den turist yağıyor

Trabzon'da turizm hareketlendi

Trabzon 19.06.2018, 09:54
Trabzon'a Körfez'den turist yağıyor

Yılbaşından bu yana Trabzon'a çoğunluğu Körfez ülkelerinden gelen yabancı turist sayısının 100 bini geçtiği belirtildi. 

Trabzon’da Haziran ayı itibariyle otellerdeki doluluk oranı yüzde 80’leri bulurken, önümüzdeki süreçte bu oranın yüzde 100 olması bekleniyor.
 

Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan ve Kuveyt’ten Trabzon’a direkt uçak seferlerin başlamasının ardından önceki gün de Birleşik Arap Emirlikleri’nden Trabzon’a direkt uçak seferleri başladı. 
Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, bu yılki hedeflerinin 3 milyon turist olduğunu belirtti. Geçtiğimiz günlerde Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuveyt’ten sonra Birleşik Arap Emirlikleri'nden de Trabzon’a direkt uçak seferlerinin başladığını kaydeden Ayvazoğlu, otellerdeki doluluk oranının yüzde 80’lerde olduğunu söyledi. 

Ayvazoğlu, bu yıl turizm sezonunun hızlı başladığını kaydederek “Özellikle Ramazan Bayramında şehrimize gelen yerli ve yabancı turist sayısında bir yoğunluk olduğunu söyleyebiliriz. Şuanda otellerdeki doluluk oranları yüzde 80’leri buldu. Önümüzdeki günlerde bu yoğunluk daha artarak yüzde 100'lere çıkacağını ümit ediyoruz. Özellikle bu sezon Körfez ülkelerinden 3 firma tarafından şehrimize direkt uçak seferleri olması turizmi daha hareketlendirdi. Bu yılki hedefimiz 3 milyon turist. 2023 yılı hedefimiz ise 5 milyon turist” dedi. 


Yorumlar (4)
FATİH 4 yıl önce
bu arada sayın süleyman soylu inşAllah hatırlar uzun göldeki yapıları yıkın demişti ama bakıyorum havada kaldı dedikleri imar affından adam tabiat harikasını mahalleye çevirdi inşAllah bundan sonraki hükümet hepsini yıkar
ayhan 4 yıl önce
Doğu karadeniz çok güzel doğa harikası yerlerimizden biridir. Ancak artık yavaş yavaş o özellik de gitmek üzere. Denetimsiz yapılaşma halen devam ediyor. Ayder - Uzungöl bitik durumda. İnanın bana Araplar ülkemize şuanlık geliyor. Bunun sebebi ise; 1. sebep daha ucuz olması. 2. sebep müslüman devlet olmamız. Yoksa Avrupa Alp dağları inanın bana öyle güzel korunmuş ve öyle güzel bir doğa ki. Bizim uzungöl ve Ayder yanına bile yaklaşmaz.
Yusuf 4 yıl önce
Ey gidi eski uzungöl uzungöle en büyük zararı oradakiler verdi onlara sözüm bırakın edebiyat parçalamayı dininiz imanınız para her yeri beton yaptınız haber yapanlara da suç attınız bir uzungöllü olarak söylüyorum bütün suç oradakilerde benim vebalim yok benim için her şey para değil
YORUMSUZ 4 yıl önce
Acaba sorun bakalım o turizm başkanına nerde bu turistler ben otelde çalışıyorum ne gelen var ne giden hangi otelin doluluğu %80 apartlardan ruhsatsız evlerden fırsat bulamıyor oteller ki .vergiyi biz ödüyoruz sefasını apartlar çıkarıyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@