Trabzon'a hasta getiren ambulansın mazotu bitince yolda kaldı

Erzincan’dan Trabzon’a hasta taşıyan ambulansın mazotu bitince durumu ağır olan hasta 40 dakika yolda kaldı.

Trabzon 12.08.2020, 15:08
Trabzon'a hasta getiren ambulansın mazotu bitince yolda kaldı

Erzincan’dan Trabzon’a durumu ağır olan hastayı nakleden ambulansın yolda mazotu bitince 40 dakika hasta yolda kaldı.

Erzincan Ekşisu mesire alanında geçtiğimiz 3 Ağustos tarihinde meydana gelen olayda, mısır tezgahının kaldırılmak istenmesine tepki gösteren Yavuz P., benzin dökerek kendini yaktı. Durumu ağır olan Yavuz P., Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Yavuz P., Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine ait nakil ambulansıyla Trabzon Farabi Hastanesine sevk edildi. Erzincan’dan yola çıkan ambulansın Ahmediye Geçidi mevkiinde mazotu bitti. Mazotu biten araç yola devam edemezken, yaklaşık 40 dakika durumu ağır hasta yolda kaldı. Daha sonra yapılan görüşmelerin ardından problemin çözüme kavuşmasıyla Yavuz P., Trabzon’a götürülebildi.

Trabzon’da yanık merkezinde tedavisi devam eden Yavuz P.’nin durumunun ağır olduğu ve hayati tehlikesinin halen devam ettiği belirtildi.

9 gün sonra soruşturma açıldı
Erzincan’da yaşanan sağlık skandalının ardından bugün Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı nakil ambulansında görevli şoför ve diğer sağlık çalışanları hakkında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.
İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, nakil ambulansının 112’ye ait olmadığını özellikle vurgulayarak, “Nakil ambulansı hastaneye ait. Yolda böyle bir olay vuku bulmuş. 40 dakika bir bekleme süresi yaşanmış. Bahse konu görevliler hakkında soruşturma başlatıldı” ifadelerine yer verdi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Vatandaş 12 ay önce
Evet bu meselede de reis suçlu kesin cimrilk yapmıştır mazot vermemek için. İnsanımızda iş ahlakı iş disiplini hiç yok sonrada neden bu halde bu memleket. Allahım bu milleti özüne çevirsin İnşaAllah

Gelişmelerden Haberdar Olun

@