banner539

banner526

banner533

banner513

Trabzon'a getirilenlerin karantina süreçlerini tamamlandı

Kuveyt'ten Trabzon'a getirilen işçiler karantina süreçlerini tamamladı.

Trabzon 17.04.2020, 10:19 17.04.2020, 12:43

Kuveyt'ten ülkeye getirilen ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Trabzon'daki öğrenci yurdunda gözlem alıtnda tutulan 132 Türk işçi ve ailelerinin, 14 günlük karantina süreci tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın koordinasyonunda Dışişleri, İçişleri, Sağlık, Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarının yürüttüğü çalışmayla, Kuveyt'ten 3 Nisan'da Türkiye'ye getirilen 343 işçi ve ailelerinden; Trabzon'da Kredi Yurtlar Kurumuna ait Ortahisar ilçesine bağlı Üniversite Mahallesi'ndeki Gülbahar Hatun Öğrenci Yurdu'na yerleştirilen 132 kişinin 14 günlük karantina süreci sona erdi.

Yapılan tüm testleri ve tahlilleri negatif çıkan 132 kişi, otobüslerle memleketlerine gönderildi.   

Karantina süreci sonrası memleketine gönderilen vatandaşlardan 58 yaşındaki Ali Gülen, yaptığı açıklamada, "Kuveyt'ten Türkiye'ye geldiğimizde virüsle nasıl mücadele edeceğiz, diye düşünüyorduk. Bizi buradaki yurda getirdiler. Karantinada kaldık. Burada sağlımız için her şey mükemmel yapıldı. Allah Cumhurbaşkanımızdan, devletimizden razı olsun. Şimdi memleketime Bingöl'e gidiyorum. Bir an önce aileme kavuşmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Yurtta kalan vatandaşlar, duygularını kaleme aldıkları hatıra defterlerini yurtta kalan öğrencilere bıraktı.

Karantina sürecini tamamlayan 132 kişilik kafilenin, Ordu- Giresun havalimanına 3 Nisan'da inen ve oradan Trabzon'a gönderilen kafileden oldukları öğrenildi.

Yorumlar (2)
Hakan 7 ay önce
Yazık değilmi kardeşim bu devlete ya 14 gün boyunca ekmek elden su gölden besle bu masrafları karantinadaki kişilerden tahsil edilmesi lazım kusura bakmayın ama böyle sosyal devlet olmaz bu harcanan paralar milletin vergisiyle karşılanıyor.
yiğit 7 ay önce
nasıl olur "sosyal" devlet?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@