TMO’dan Fındık üreticilerine önemli uyarı - “Yılsonuna kadar…”

TMO Fındık üreticilerine önemli bir uyarıda bulundu.

Trabzon 20.12.2019, 11:54
TMO’dan Fındık üreticilerine önemli uyarı - “Yılsonuna kadar…”

Haber61 – Haber Servisi – Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Fındık üreticilerine, alımların 31 Aralık 2019 tarihinde sona ereceği uyarısında bulundu.

TMO’dan yapılan açıklamada ürünlerini satmak isteyen üreticilerin yılsonuna kadar ürünlerini TMO alım noktalarına getirmeleri gerektiğini belirtti.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Hububat ve bakliyat Ürünlerinin piyasalarını düzenlemekle görevli olan Kuruluşumuz, diğer tarım ürünleri ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Kararı ile verilen görevleri de yürütmektedir.

Bu kapsamda 2019 yılında fındık, çekirdeksiz kuru üzüm ve kuru incir ürünlerinin piyasalarını düzenlemekle görevlendirilen Kurumumuz, doğru ve zamanında uyguladığı politikalarla fiyatların hasat döneminde üretici aleyhine düşmesini ve muhtemel mağduriyetleri önlemiştir.

Fındık hasadı Eylül ayının sonunda, çekirdeksiz kuru üzüm ve kuru incir hasadı ise Ekim ayının ilk haftasında tamamlanmıştır.

Söz konusu ürünlerde piyasa fiyatları üretici ve ihracatçı lehine seyretmekte olup cari tarih itibariyle Kuruluşumuza ürün arz edilmemektedir.

Kuruluşumuzun, fındık, çekirdeksiz kuru üzüm ve kuru incir almaları 31 Aralık 2019 tarihinde sona ereceğinden, Kurumumuza ürün satmak isteyen Üreticilerimizin yılsonuna kadar ürünlerini TMO alım noktasına teslim etmeleri önem arz etmektedir. “
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Ahmet temel 2 yıl önce
Ulan çifçi borc ödeyecek nasıl beklesin yıl sonu a kadar dalga gecıyosnz resmen madem para edecek en basta yapın cocuk gbi oynuyonz bizimle rezil ettnz çiftviligi
Sinan koç 2 yıl önce
Doğru fındık üreticisini çok sevindirdiniz fiyatı işçiyi üreticiyi öldürerek

Gelişmelerden Haberdar Olun

@