alexa metrics

banner536

TKDK'dan Trabzon'da sanayiye destek

 Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Trabzon İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu açıklama yaptı

Trabzon 02.12.2021, 16:54
TKDK'dan Trabzon'da sanayiye destek

 Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Trabzon İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu, basına açıklamalarda bulundu.

Aydoğdu, Trabzon’da sanayinin gelişmesi için OSB’ler ile yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti. Aydoğdu'nun açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı;

"Trabzon ilindeki OSB (Şinik, Arsin, Beşikdüzü)’lerde faaliyette bulunan 24 işletmeye;Toplam Yatırım Tutarı: 49.46 Milyon TL, toplam Hibe Tutarı: 32.02 Milyon TL hibe desteğinde bulunduk.  Devam eden 6 projeye ise; Toplam Yatırım Tutarı: 48.76 MilyonTL, Toplam HibeTutarı: 31.82 Milyon TL hibe desteğinde bulunacağız. Organize Sanayi Bölgelerindeki 30 yatırımımızın sektörlere göre dağılımı ise 12 adet Ahşap İşleme, 5 adet Metal İşleme, 3 adet GES (Güneş Enerji Santrali), 3 adet Su Ürünleri İşleme, 3 adet Süt ve Süt Ürünleri İşleme,  2 adet Meyve ve Sebze İşleme (Fındık İşleme),  2 adet Et ve Et Ürünleri İşleme (Kırmızı Et - Beyaz Et) şeklindedir.

Trabzon ilindeki OSB (Şinik,Arsin,Beşikdüzü)’lerde 24 biten, 6 devam eden toplam 30 yatırımımız faliyetlerini tamamladığında yaklaşık 99 Milyon TL’lik yatırıma yaklaşık 65 Milyon TL hibe desteğinde bulunmuş olacağız.

İlimizin ve bölgemizin gelişimine katkı sağlayacak, insanlarımıza istihdam fırsatı yaratacak bu yatırımları desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 sürecinde ekonomik anlamda ülkemizin kalkınmasına destek sağlamak adına TKDK'nın faaliyette bulunduğu 42 ilde olduğu gibi Trabzon'da da çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Türkiye olarak bu süreci en az hasarla atlatmak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz." 

TKDK'dan Trabzon'da sanayiye destek


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@