banner556

TİSKİ’de yeni kriz! SP Trabzon İl Başkanı Kurt ile TİSKİ Genel Müdürü Tekataş arasında ipler koptu

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt ile TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş arasında tartışma yaşandı.

Trabzon 10.01.2021, 18:03 10.01.2021, 18:33
TİSKİ’de yeni kriz! SP Trabzon İl Başkanı Kurt ile TİSKİ Genel Müdürü Tekataş arasında ipler koptu

Sadet Partisi (SP) Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt ile TİSKİ Genel Müdür Ali Tekataş’ın arasında tartışma çıktı. Bu tartışma makamında yaşandı. 5 dakika bile sürmeyen tartışma gündeme oturdu.

Olay Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt ile TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş arasında dün yaşandı.

SP Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt, bir gazeteye TİSKİ’i eleştiren, yeni taşındığı binanın kirasını gündeme getirip bazı söylemlerde bulundu.
Alt yapı çalışmalarını da gündemde tutan Cevat Kurt’un bu söylemlerinin iftira ve abartı olduğunu belirten TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ile makamında bir araya geldi.

Cevat Kurt’un aynı zamanda TİSKİ Personeli olması da dikkate alan TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, “ Medyaya açıklama vermen doğru değil. Sen kadrolu personelimizsin. Neden iftira atıyorsun?” diyerek çıkıştığı iddia edildi.  Buna karşı çıkan Kurt, “Ben görevimi yapıyorum. İşimi yapıyorum” diyerek genel müdür Tekataş’ın odasını terketti.

Haber61’den Levent Ustabaşı Ali Tekataş’ı arayarak bu konuyu sordu. Tekataş, “Şu anda konuyla alakalı bir şey demek istemiyorum. Biz görevimizi yapıyoruz. O arkadaş personelimiz. Kendisi parti il başkanı olabilir ama kadrolu personelimiz. Kamu personeli olduğundan medyaya açıklama yapması doğru değil. Uyarmak zorundaydık” dedi.

SP Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt da, basın mensuplarına mesaj atarak, “Saadet Partisi Trabzon İl Başkanımız Cevat Kurt, yerel basına verdiği bir demeç sonrası şehrin bir bürokratının kendisine yaptığı nezaketsizlik ve mobingle alakalı basın açıklaması yapacaktır. 

Tarih: 11 Ocak Pazartesi Saat : 13.30 Yer: Saadet Partisi İl Başkanlığı Tüm basın mensuplarımız davetlidir.” çağrısında bulundu.

Bu çağrıdan sonra kendisine ulaşıp krizin ne olduğunu sorduk.
Cevat Kurt şunu dedi; “Ben orada Trabzon’un hakları için Saadet Partisi’nin il başkanı olarak yer aldım.  Kabul edemeyeceğim bir tavır gördüm. Baskı ve sindiremeyle bizi durduramazlar. Gerekli açıklamaları yarın yapacağım” diyerek tepki gösterdi.

Haber61 - Özel Haber - Levent Ustabaşı

Yorumlar (18)
Ercan 2 hafta önce
Eleştiri normal de bir şapka farklı diğer şapka farklı olarak yürümez bu iş. Bir koltukta iki karpuz !! Hem rakip hem ast !!! İşe bak.
Vatandaş 2 hafta önce
O zaman hem c.başkanı hem de parti başkanı olunmaz diyorsun...
Ofli 2 hafta önce
Yürü be cevat kurt şu vanlıya haddini bildir
Vatandaş 2 hafta önce
Lütfen birseyi ve bir kişiyi eleştirirken kimliği üzerinden yapmayalım.hakli iken haksız duruma düşeriz vesselâm..
Yasar Biyikli 2 hafta önce
Birisi TİSKİ Mudurune Demokrasi ve Bürokrasi dersi versin. Adam bir siyasi partinin il başkani olarak elestiride bulunmuş. Bundan daha dogal ne olabilir? SP il başkanı degil de AKP veya MHP Il Başkani olsaydi ayni aciklamayi yapacak miydi?
Abdullah 2 hafta önce
Cevat Beyi davasında haklı buluyorum. Tiski başkanı böyle bir şey var mı yok mu onun hesabını vermeli. Kimin personeli olup olmadığı onu ilgilendirmez.
Yunus 2 hafta önce
Evet Trabzonun milletin hakları peşkeş çekiliyor müdahale etmek her vatandaşın görevidir. O şirkette personel olsa bile
ADL 2 hafta önce
Başkan bir karar ver ya parti başkanı ol ya devlet personeli. Devletten para al sonra siyaset yap. Ohhhh ne güzel SAADET. Müdür orada işler böyleyse benide al valla.
TS 2 hafta önce
Eşi görevden alındığı için genel müdüre saldıran Hakan Soygenç partide cevat kurtun yönetimindeydi. Sanırım başkan Tiski yi partisinin şirketi zannediyor. Kendiside 25 senedir lojmanda oturuyormuş. Has ekmek has memleket ye cevat yeeee.
OrhanAts 1 hafta önce
Sen; 'ya parti başkanı ol ya devlet personeli' diyerek çok cahil bir insan olduğunu kanıtladın. Hangi sendika başkanı vb. devlet personeli değil?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@