TGC Başkanı Ersen Küçük'ten 18 Mart mesajı

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nden 18 Mart mesajı.

Trabzon 17.03.2020, 14:36
TGC Başkanı Ersen Küçük'ten 18 Mart mesajı

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 105. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Küöük mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Sevgili Basın Emekçilerim

Türk bağımsızlık tarihinde ayrı bir anlamı olan, ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünü tarihe altın harflerle yazdıran, kahramanlığın destanı olan Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Büyük bir zaferle tarihin akışını değiştiren bir milletin çocukları olmak, herkes için en büyük ve en haklı iftihar kaynağıdır. Milletimizin birliğinin ve bütünlüğünün en manidar simgelerinden biri olan Çanakkale Zaferi dünya harp tarihinde eşine rastlanması mümkün olmayan ve yok olma pahasına verilen bir varoluş mücadelesi, bir azmin ve inancın zaferidir. Milletimiz, bu var olma mücadelesinde topuyla, tüfeğiyle ve kanıyla bayraklaştırmak istediği bağımsızlığı, karşısındaki muazzam güce rağmen, yılmadan ve fedakârca kazanma başarısını göstermiştir.

Şanlı tarihi boyunca bağımsızlığıyla insanlığa örnek olmuş ulusumuz, aralanan bu kapıdan geçerek emperyalizme karşı bağımsız bir devlet kurmasını bilmiş ve bunu başarmıştır. Bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi Cumhuriyetimizi, bugün, aynı ruh ve anlayışla korumak temel sorumluluğumuzdur. 

18 Mart 1915 tarihinde ‘Çanakkale Geçilmez‘ diye yazılan bu başarı, ‘ulus‘ olma bilincinin de tohumlarını atmıştır. Bu gururlu günümüzü kutlarken, bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, hayatlarını bu vatan için gözünü kırpmadan feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@