TESOB kursiyerleri ziyarette

TESOB'un kursiyerleri turizm tesislerini ziyaret etti

Trabzon 16.03.2017, 14:35
TESOB kursiyerleri ziyarette

Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) tarafından uygulanan Turisti Kazanan Geleceği Kazanır Projesi'nin kursiyerleri, turizm tesislerine teknik gezi düzenledi.


Trabzon'daki turizm tesislerine yönelik olarak yapılan iki günlük gezinin ilk gününde Çaykara ve Uzungöl ziyaret edildi. Proje koordinatörü Erhan Eroğlu ve kursiyerler Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok'u da makamında ziyaret etti. Tok, projeyi takip ettiğini belirterek, "Çok faydalı bir çalışma. Özellikle turizm tesislerinin kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması açısından yararlı olduğunu düşünüyorum. Biz de her zaman elimizden gelen desteği vermeye hazırız" dedi. Kursiyerler, daha sonra Uzungöl'deki tesisleri gezdi, otel yetkilileriyle görüştü. Proje teknik gezisinin ikinci gününde ise Ortahisar ilçesindeki oteller ziyaret edildi.

TESOB Başkanı Metin Kara, 24 Şubat'ta kapanışını yaptıkları Turisti Kazanan Geleceği Kazanır Projesi'yle, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde turizm sektöründe görev yapan nitelikli personel sayısını artırmayı, bölgede turizmin kalitesini yükseltmeyi, genç istihdamı desteklemeyi ve işsizlik oranını azaltmayı amaçladıklarını belirterek, "Kurslarımıza katılan 20 kadın ve 20 erkek kursiyerimizin büyük bölümü işe başladı. Diğerlerinin müracaatları var ve önümüzdeki günlerde bu kardeşlerimizin tamamı turizm sektöründe işe başlamış olacak. Teknik gezimiz de çok faydalı geçti. Kursiyerlerimiz açık iş pozisyonları hakkında bilgi aldı, CV'lerini otellere bıraktı. Otellerden kursiyerlerimize talep olduğunu gördük. Otel yetkilileri, bu tür projelerin turizm sektörünün gelişmesi açısından faydasına vurgu yaparak, TESOB'a teşekkür etti" dedi.

Kara, bölgede istihdamı artırıcı projelerinin devam edeceğini de sözlerine ekledi.


 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@