banner572

Temel Karamollaoğlu Trabzon'da konuştu

Cumhurbaşkanı Adayı Karamollaoğlu: Trabzon'a gelirken onları görünce "Eyvah Trabzon da hapı yutmuş" dedim

Trabzon 20.06.2018, 18:47 20.06.2018, 19:37
Temel Karamollaoğlu Trabzon'da konuştu

Haber61 Haber Servisi

Saadet Partisi Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu bugün Trabzon'a gelerek miting yaptı.

Karamollaoğlu Atatürk Alanı'nda miting yaparak vatandaşlara seslendi. Sözlerine Trabzonlu şehit Bahattin Baştan’a Allah’tan rahmet ailesine başsağlığı dileyerek başlayan Karamollaoğlu “ İnşallah son şehidimiz olur.” dedi..

MİTİNGDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

MİTİNGİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Karamollaoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar ise şöyle;

Türkiye iki önemli seçim gerçekleştirilecek. Seçimler inancımızın da tezahürü gibi. Biz seçime giderek yönertecekleri belirleyeceğiz. Bugün iktidarda olan arkadaşlarımızla geçmişte beraber çalıştık, bugün rakibiz. Biz rakibiz, hasım değiliz. Bu bir yarıştır. Kim daha iyi yönetecek yarışı. Bu arkadaşlarımız 15 seneden fazla görevde olsa da bir iki konu dışında başarısız olduğu için değiştir diyoruz.

En çok önem verdiğimiz konu ülkemizdeki kutuplaşma ve kamplaşma. İktidardaki arkadaşlarımız ne yazıkki bir çok sorunu çözemeyeceklerini anladılar ve son bir hamleyle insanları kutuplaştırırsak bize yeniden oy verirler düşüncesine kapıldılar. Herkes farklı görüşlere sahip olabilir, ancak bu sizin düşman olduğunuz anlamına gelmez, gelmemeli. Eğer biz farklılıklarımızı zenginlik olarak görürsek emin olun bu ülke şimdikinden bin misli yaşanır hale gelir.

Son aylarda bir dip dalgadan bahsettim. Neydi bu; İnsanlar bir çözüm arıyor ancak çözüm ararken bugünkü iktidardan da bazı konularda memnun olmadıklarını söylüyorlar. Ancak bunu rahatça söyleyemiyorlar. Başlarına bir şey gelir diye korkuyorlar. İşte bu insanların sayısı gitgide arttı. Bu dip dalgayı oluşturan kesim. Sandığa geldiğinde bu kesim patlayacak. Bunların yarısından fazlası da Saadet Partisi’ne mühür basacak.

KENDİSİNDEN OLMAYANI TERÖRİST DEMEK AKIL DIŞI

Erbakan Hocamızın çocukluğu Trabzon’da geçti. O nedenle buranın yeri onun için farklıdır. Siyasete atılırken farklı bir tarzla geldi. Önce sorunları sıraladı, sonra da çözümleri sıraladı. Erbakan Hocamız Türkiye’nin adeta hamuruydu.  Çünkü o zamanında “Bunlar solcudur bunlarla hiçbirşey olmaz” denilenlerle, “Bunlar gericidir” denilenlerle koalisyonlar kurdu. Onun döneminde kapatılmış olan imam hatipler açıldı. Kapalı olan Hac karayolu açıldı. Şimdi bizi bir seçim için bir araya geldiğimiz için suçluyorlar. Bunun en büyük suçlusu sizsiniz. Öncelikle baraj tehlikesiydi, seçmen oy versek de seçilemeyecek diye düşünüyordu şimdi bu ortadan kalktı. İkincisi başkanlık rejiminin nasıl tehlikeli bir rejim olduğunu anladık. Aynı zamanda cumhurbaşkanının partili olduğunu gördük. Eskiden cumhurbaşkanı herkesin cumhurbaşkanıydı, şimdi ise yalnızca kendisine oy verenlerin cumhurbaşkanı. Bir cumhurbaşkanı kendine oy vermeyenleri vatan hainliği ile suçlayabilir mi? Kendisinden olmayanı terörist ilan etmek akıl mantık işi değil. Bu nedenle bu düzenin değişmesi gerekir .

HUZUR İÇİN ADALET

Artık meclis ayrı , cumhurbaşkanı ayrı bu doğru değil. Hukuk ve adalet rafa kaldırılmış oluyor. Yaşadığımız OHAL’de hukuk tamamıyle rafa kalkıyor. Bizim itirazımız bu noktada. Meclisde belli bir çoğunluk elde edilirse bu sistem değişecek. Biz burada parlementer sisteme mi döneriz, yoksa mevcut sistemi mi muhafaza ederiz buna seçimden sonra karar verebiliriz. Dünyada başkanlığın sonrasında diktatörlüğe dönmeyen bir sistem yok. 

Bu memlekette huzur istiyorsak önce adaleti sağlayacağız. Biz yönetimde de bir takım kurallara uyulmasına inanıyoruz. Peygamber efendimiz buyuror ki "Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere geldim". Yani, yalan söylemeyeceksin, usulsüzlük yapmayacaksın, gizli işler yapmayacaksın, devlet şeffaf olacak. Bunlar olmadan ahlak olmaz. Yönetim denetlenebilmeli. Partizanlık olmamalı. Bugün devlette iş istiyorsanız o partiye üye olmak zorundasınız. Böyle bir şey olmaz. İşi yandaşa değil, ehline vermelisiniz.

Biz sadece bedava kekle, bedava çay- kahveyle gençlerimizin ömrünü çürütemeyiz. Biz gençlerimizi daha aktif kullanmalıyız. 

FINDIKLA İLGİLİ BİR POLİTİKA YOK

Bugün Karadeniz'in fındık üretimi dünyanın yüzde 70'ini karşılıyor. Binlerce insan buradan ekmek yiyor. Peki var mı iktidarın bununla ilgili bir planı? Yok. Devlet böyle bir ürünün olduğu yerde mutlaka bir politika üretmeli.

Bir çok tarım ürünümüz var. Ancak hükümetin bir politikası yok. Bunlarla ilgili bir politikanız yoksa perişan olursunuz. Fiskobirlik'i kapattılar, Toprak Mahsulleri Ofisi'ni getirdiler fındık alsın diye. Onlar buğdaydan anlar, fındık onların işi değil ki. İşte şaşkınlığın durumunu buradan anlayın.

Diyorlar ki " Bize dışarıdakiler oyun oynuyor" tabiki oynayacak. Burada önemli olan senin oynanan oyunlara karşı ne yaptığın.

90 yıldır ne kadar fabrika biriktirilmişse hepsini sattılar. Siz dış borcu sanayi olmadan düşüremezsiniz. 

Biz iktidara gelirsek bambaşka bir politika izleyeceğiz. Üretim,üretim, üretim... 

"EYVAH TRABZON DA HAPI YUTMUŞ" DEDİM

Trabzon'a gelirken yüksek binaları görünce "Eyvah dedim Trabzon'da hapı yutmuş".. Yüksek binalar artınca şehirleşme artmaz. Aksine şehirler daha da çok boğulur.

Trabzonspor her zaman şampiyonluğa oynamıştır. Şimdi biraz yavaşlasa da yine büyük takımdır. Anadolu takımdır. Temel isminin de en çok Trabzon'da olmasından dolayı kendimi buraya ayrıca yakın hissediyorum. Eğer milletimiz seçimde değiştirmeye karar verirse biz bu mesuliyeti almaya hazırız. İnşallah 24 Haziran'da gelen dip dalga sandığa yansıyacak. 

Çay konusunda da gerekli adımları atacağız. Ayrıca engelli vatandaşlarımız için de önemli işler yapılacak.  Nüfusumuzun yüzde 12'sini engelli vatandaşlarımız oluşturuyor. O nedenle mutlaka bir proje yapılmalı.


Yorumlar (40)
Gümüşhane 29 3 yıl önce
Temel karamollaoğlu iki Erdoğan eder.Devlet adabı ve seviyesi var
Ali veli 3 yıl önce
Bu adama oy verenler oldukça devlete her daim takoz olacaklar eksik olmaz. Bilgisi, kalitesi sıfır. Bakkal bile yönetemeyecek beyni var. Yazık
ahmet 3 yıl önce
ne kadar din millet düşmanı varsa koluna girdi arada amerikayada gider heralde
Mehmet öksüz 3 yıl önce
Fareler Milli görüşü terk edip dünya malına dalmış.Temel karamollaoğlu kaptan hala burda helal olsun
Fathe 3 yıl önce
Ekmelettin gibi sende 24 hazirandan sonra yok olacaksın
Fathe 3 yıl önce
Ahmet ağzına sağlık
ahmet 3 yıl önce
hezimeti yaşıyan safa geçiyor demekki sırakiler bayagi kalabalık inş onlarda bişe kaparlar rte den
Serkan 3 yıl önce
ekmeleddin tayyibi destekleyen bir mhp vekili bir yere kaybolmadı aksine sizin safa geçti
Alihan 3 yıl önce
Chp'nin koltuk değneği he!Fetonun (bitsin artık bu hasret)diyerek destekleyin yakışır size! Adam gibi adam Temel Aga
salih 3 yıl önce
Akpyi siyonistleri amerikancilari korkutan lider TEMEL REIS
Musti 3 yıl önce
Kendime soruyorum insan bu adama nasıl oy verir? Sonra verenleri görünce cevabımı alıyorum. Haydar Baş misali, her ev kadınına 500 tl vereceğim diyip, buna inanıp oy verenler gibi. Bu adam kendini reisle denk sanıyor ama hayal işte...
Oktayca 3 yıl önce
Chpnin koltuk değnekleri toplanın bakalım.
Yusuf 3 yıl önce
Sizde kimin koltuk değneğisiniz beyli iki yüzlüler sonunuz yakın
Bahadır 3 yıl önce
28 şubatta Erbakan hocaya kan kusturanlarla aynı safta yer almak stockholm sendromu ile mi açıklıyorsun
Ben 3 yıl önce
28 Şubat olmasaydı erbakan iktidarı devam edecekti. 28 Şubat sonrası AKP şahlandı. 28 Şubat kime yaramış? Sormak lazım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@