kebir

TBMM Başkanı Kahraman'a doktora veren KTÜ'ye tepki

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman'a 'Onur Doktorası' veren Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne CHP'den tepki: KTÜ en kara gününü yaşadı

TBMM Başkanı Kahraman'a doktora veren KTÜ'ye tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Erdi Çakır, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) tarafından ‘Onur Doktorası’ verilmesine sert tepki gösterdi. ‘Laiklik Yeni Anayasa’da Olmamalı’ sözleriyle gündeme gelen TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a KTÜ tarafından verilen ‘Onur Ödülü’ne tepki gösteren CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Erdi Çakır, “İktidarın seçimden seçime hatırladığı kaybeden şehir Trabzon'da bugün bir misafir vardı İsmail Kahraman ne için geldi bilinmez ama bu şehrin bilim tarihine en kara günlerden birini yaşattığı bilinen bir gerçek oldu” dedi.


"Karadeniz Teknik Üniversitesi 62 yıllık tarihi ile bir çok akademik başarı, Türk bilim ve sanat hayatına bir çok değerli insan yetiştirmenin haklı gururunu yaşıyordur" diye belirten Çakır, “Mezun verdiği öğrencileri her platformda KTÜ'lü olmanın ayrıcalığını yaşıyorlardı. Her geçen gün ülkemizi yönetenler gibi, kaliteyi düşüren üniversite yönetimi aynı zamanda bilimi ve teknolojiyi de bir kenara itmiş durumdalar. İktidarın seçimden seçime hatırladığı kaybeden şehir Trabzon'da bugün bir misafir vardı İsmail Kahraman ne için geldi bilinmez ama bu şehrin bilim tarihine en kara günlerden birini yaşattığı bilinen bir gerçek oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi yönetimi demokrasi ve hukukun olmazsa olmazı olan laikliğin anayasada olmaması gerektiğini savunan demokrasiden ve hukuktan çokta anlamayan  Meclis Başkanına Demokrasi ve Hukuka yaptığı katlılardan ötürü ödül veriyor. Ve bu karara demokratik hak olan protesto hakkını kullanarak karşı çıkan üniversiteli gençlerin tutuklanmasına göz yumuluyor. Üniversite yapmayı var olan bir binaya yeni ad vermek olarak algılayan zihniyetten çokta farklı bir karar beklemek hayalcilik olurdu zaten” ifadelerini kullandı. 
 
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
mavi firtina
mavi firtina - 10 ay Önce

laikligi anayasaya koymak istemeyen bir zihniyetle
ve kefene sarili binlerce kisinin sokaklarda milletin kaderini bir kisiye
vermek icin yürüyen,isida öfkeli gencler diye hitap eden bakanlarin
oldudugu bir ülkede odülde verilir doktorada,zaten egitim
ve ünüversitelerin durumu ortada.chp li bakan hakli.

61taka61
61taka61 - 10 ay Önce

Chp li bakan mı sen nirde yaşıyon

Cumhuriyet düşmanı
Cumhuriyet düşmanı - 10 ay Önce

Dokdora verecek başka birini bulamadılar.bizim Kahveci Hasan abiye verseydiniz daha isabetli olurdu.

Serkan öztürk
Serkan öztürk - 10 ay Önce

Erdinç zevzeği.sen Şanlı CHP yi uyduruk soyguncu partisi Akapey le karıştırdın herhalde

Mustafa polat
Mustafa polat - 10 ay Önce

Yazıklar olsun Akparti Trabzon gençliğinin beynini boşaltmış.İsmail Kahraman gibi Yobaza bile sahip cıkan zavallılar.

Ne dersin
Ne dersin - 10 ay Önce

Trabzonda cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımları yapılırken bunları inkar etmek ancak CHP gibi bir zihniyete yakışırdı. Ne diyelim şaşırdık mı? Tabi ki hayır.

erdinç
erdinç - 10 ay Önce

Vatan hainleri ile dolu ( chp ) partiniz icinde bir seyler deseniz ya

banner424