banner556

>

Süper Lig maçlarıyla ilgili flaş gelişme

Kulüpler Birliği'nden flaş açıklama...

Trabzon 18.12.2020, 14:40 18.12.2020, 15:15
Süper Lig maçlarıyla ilgili flaş gelişme

Kulüpler Birliği, Süper lig ve 1. Lig maçlarında yayıncı kuruluşun ödemeleri yapmaması nedeniyle 60 saniye boyunca mücadele etmeyerek protesto eyleminde bulunulacağını açıkladı.

Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve 1. Lig Futbol Kulüpleri Birliği Derneği'nden yapılan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi:  

"Türk futbolunun en temel paydaşı konumundaki Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve 1. Lig Futbol Kulüpleri Birliği Derneği olarak, yayıncı kuruluşun yapması gereken ödemelerde uzun zamandır aksaklıklarla ve ciddi sorunlarla karşılaşmaktayız.

Yaşanan sıkıntılı süreçte gelirlerimizden önemli derecede indirim yapmamıza, bütün gayretlerimize ve anlayışımıza, TFF’nin yayıncı kuruluşla yaptığı tüm görüşmelere, temaslara, istişarelere ve üstelik de taraflar arasında uzlaşı sağlanmasına rağmen yayıncı kuruluşun yükümlülüklerini yerine getirmemesi her geçen gün biz kulüpleri endişeye ve batağa sürüklemektedir.

Bu kapsamda Süper Lig Kulüpleri ve 1. Lig Kulüpleri olarak Süper Ligin 13. Haftasında ve TFF 1.Lig’in 15. Haftasında oynanacak tüm müsabakalarda başlama düdüğüyle birlikte bütün futbolcular 60 saniye süresince mücadele etmeyerek protesto eyleminde bulunacaktır.

Uzun yıllardır iş ortağımız olan Digiturk beIN Media Group’un yukarıda belirtiğimiz maddi sorunlarımızı ivedilikle çözmesini bekliyoruz.

Mevcut belirsiz durumun sona ermesi ve kulüplerimizin sözleşme koşulları gereği hak ettikleri şartların yerine getirilmesi için gerekirse hukuk çerçevesinde ve benzeri bu tarzda aksiyonların alınacağından kimsenin şüphesi olmasın."

Süper Lig maçlarıyla ilgili flaş gelişme

Yorumlar (7)
topcu 1 ay önce
yayaıncı kuruluş bızden parayı alıyor ama odemıyor kulupler alınca sorumsızca harcıyor hesap soran yok urolar havada ucusuyor.Bence profosyonel futbolu lağv etsinler Futbolculara devlette memurıyet versınler yabancılara da vatandaşlık versınler:)
Muzaffer 1 ay önce
Katar bizim dost devleti. Reis sorunu çözer
Mantıklı 1 ay önce
RTE’nin sayesinde Qatar denilen Ülkeyi tanımış olduk.Haa, ne işe yarar? Onuda RTE’ye sorun. Detaylı bir açıklama bekliyorum
Remzi 1 ay önce
Futbolu ikinci bir emre kadar yasaklayın, zaten futbol şımarık zenginlerin eğlencesi oldu artık..
SALİH 1 ay önce
İNSAAALH ÖDEME YAPMAZ VE BU ZULUM SONA ERER.
Hasan 1 ay önce
Qatar da bizi çözdü artık. Ciddiye almıyor.
Özgür Ustaoğlu 1 ay önce
Kim bunlar yağ ne demek para yok protesto ediyoruz ben enayi miyim peşin veriyorum senelik 240€ ben bir gün geç yatırsam parayi hemen kesiyor yayını. Nasıl bi ülkemiz var yağ ve adamlar bize gider yapıyor bizse protesto, herkese hayırlı işler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@