Soylu net konuştu: Kimse kusura bakmasın!

"1 Ocak'tan sonra yapılanları yıkacağız"

Soylu net konuştu: Kimse kusura bakmasın!
banner432
Haber61/Haber Servisi
Levent USTABAŞI

Trabzon’un en gözde noktalarından biri olan Sera Gölü’nün üzerinde yapılan Sera Lake Resort. Hotel - SPA tatil merkezi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla resmi açılışı yapıldı. Açılışa Trabzon Milletvekili Salih Cora, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İlçe kaymakamları, devlet erkanı ve davetliler katıldı.

Tatil Merkezinin sahibi Yahya Özat, “Memleketim Trabzon’a bir vefa borcum vardı. Bu yatırımı Trabzon’a yapmak çok güzel bir duygu. Bu mutluluğu benimle paylaşan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

61 odası bulunan Hotel’in 5 ayda 11 bin kişiyi ağırladığı öğrenildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yahya Özat’ı kutlayarak, “Böyle yatırımlara Trabzon’un kentimizin ülkemizin ihtiyacı varı. Trabzon’da otellerin doluluk oranı bu sezon yüzde 95’in üzerine çıkmıştır. Bu mutluluk verici” dedi.

Bakan Soylu yaylalarda yıkılan binalarla ilgili de sert konuşarak, “1 Ocak 2017 tarihinden itibaren tüm yapılanı yıkacağız” dedi.

Bakan Soylu şunları söyledi; “ Yaylalarımızda kaçak 1 ocak 2017 tarihinden itibaren 1750’nin üzerinde yapı yapıldı. Bu normal bir şey değil. Vallahi değil. Tespit ettirdik. Son 1-2 ayda. Tek tek tespit edildi. Yaylalarımız bize bırakılan miraslardır. Turist gelecek yaylaya çıkacak 3-4 katlı hangar gibi evle karşılaşacak.
Yaylada hangar gibi yapı olmaz. Tamamen hazine arazi bunun ötesine geçtiler. Bir gece de 1-2 katlı binayı dikiyor kendi olmayan arazisini başkasına satıyor. Yaylanın otantiğini ait olmayan bir şekilde telle çeviriyor. Yayla dediğimiz açık arazidir.

Kimse kusura bakmasın 1 Ocak 2017 itibariyle yapılan bütün hepsi yıkılacak. Biz demekki terörle uğraşırken başka işleri ihmal ettik.
Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2017, 15:19

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kntrc
Kntrc - 2 yıl Önce

Seni gördükçe senin adına ben utanıyorum be

sng
sng - 2 yıl Önce

elinizi tutan yok. 1 kattan fazla olan, betonarme, kötü görüntüsü olan her yapıyı yıkın. yaylaları mahvetmeyi engelleyin. her türlü gücünüz var.

serkan
serkan @sng - 2 yıl Önce

beter olun tapulu arazilerinizi ellerinizden alırlar umarım durmak yok yola devam

misafir
misafir @sng - 2 yıl Önce

Trabzonlu arkanda seni destekliyor sayın bakanım.İnşAllah seçimlerde yüzde 90 ile Türkiye rekoru kırıp Ak partimizi yine iktidar yapacağız.Süleyman Soylu başbakan olacak inşAllah.

Laz
Laz - 2 yıl Önce

Yikilacakti yapmadan once yapilari engelleseysiniz yapildiktan sonra yikacam demek cok sacma

Cevdet Yavuz
Cevdet Yavuz - 2 yıl Önce

Yani demek oluyor ki barasi ve siyasi gücü olan kurduldu ne güzel dünya beeeee

murat dinç
murat dinç - 2 yıl Önce

2017 den sonra yapanların suçu ne?

burak demir
burak demir - 2 yıl Önce

adamın şehirde üstüne yağmur yağıyor yaylada villası var

murat dinç
murat dinç - 2 yıl Önce

turistler yaylalara gelecek diye yüzyıllardır atalarımızın yurt edindiği yaylalara çıkmayalım mı?

Kocaeli
Kocaeli - 2 yıl Önce

Sayın bakanım kocaelide.imari görün garibana 2 kat deprem bölgesi diye zengine 6 kat veriliyor. İnanılmaz bir imar rantı var.


banner421