banner556

Sokağa çıkma yasağında Trabzon'da kaç kişiye ceza kesildi? Açıklama geldi

 Sokağa çıkma kısıtlamasında Trabzon'da 96 kişiye ceza yazıldı.

Trabzon 07.12.2020, 10:58
Sokağa çıkma yasağında Trabzon'da kaç kişiye ceza kesildi? Açıklama geldi

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında, Türkiye genelinde 4 Aralık Cuma saat 21.00’de başlayan ve 7 Aralık Pazartesi saat 05.00 te sona eren 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasına Trabzon’da uymayan 96 kişiye 252 bin 900 lira idari para cezası uygulandı.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, korona virüs tedbirleri kapsamında cuma akşamı saat 21.00’de başlayan ve bu sabah 05.00’te sona eren sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 96 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'na muhalefetten adli ve idari ceza uygulandığını açıkladı.
Ustaoğlu, twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bu sürede kurallara uyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diyerek “Lütfen kendini koru, kentini kurtar” çağrısında bulundu.

Yorumlar (5)
Dost. 2 ay önce
denetleme varmıydı ki? market ismi vermeyeceğim markette toplam 500 kısı vardı ne mesafe vardı nede bır kural heryerden arabayla alışverişe gelen insanlar... 155 i aradığımızda gelen ekipler sadece otopark girşini kapattırıp gittiler ne o kadar gelen arabalara ceza kesildi nede market bır uyarı aldı bu kez ınsanlar ana yol uzerıne ve çıkış tarafından otopark a girmeye devam etti be bu X market alkol satışı da yapmaya devam etti ama kücük esnaf büfeleri kapalı tuttular yine olan garibana oldu adalet..
Sevim oğuz 2 ay önce
O parayı evde duranlara verilmesi lazım aslinda
Doktor TS 2 ay önce
Ne denetleme ama.. Cumartesi günü hastaneye giderken 20 km boyunca bir tane bile polis görmedim.. Bir iş bu kadar ciddiyetsizce yapılır mı?
Fırtına 2 ay önce
Sigorta hastanesi covid bölümü sedyelerin üzerinde solunum cihazına bağlı insanlar,kuyrukta test için bekleyenleri gören dışarı çıkmaz giden babasının kesesinden gider.Ayrica bu kısıtlamalar sadece hafta sonu ile sınırlı kalmamalı virüsten kurtarmak için. En az 10 gün sokak kısıtlaması gerekli.
Terzi 1 ay önce
Hay agzin bal yesin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@