7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Sinan Yıldırım'dan 15 Temmuz mesajı

Gelecek Partisi Trabzon Gençlik Kolları İl Başkanı Sinan Yıldırım'dan 15 Temmuz mesajı.

Trabzon 14.07.2022, 15:43
Sinan Yıldırım'dan 15 Temmuz mesajı

Gelecek Partisi Trabzon Gençlik Kolları İl Başkanı Sinan Yıldırım, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6'ncı yıldönümü ve 'Demokrasi ve Milli Birlik Günü' dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gelecek Partisi Trabzon Gençlik Kolları İl Başkanı Sinan Yıldırım, 15 Temmuz 2016 tarihinde hain terör örgütü tarafından Türk demokrasisine ve milli iradeye karşı teşebbüs edilen alçak darbe girişiminin kahraman Türk milleti tarafından bertaraf edildiğini söyledi. 251 vatandaşın şehit, 2 bin 193 vatandaşın ise gazi olduğu o gecede;  Türk milletinin tarih boyunca kanıyla kazandığı ibretlik zaferler silsilesine bir yenisinin eklendiğine dikkat çeken Başkan Yıldırım, “Bu girişim, meydanlara inen, vatanına milletine sevdalı olan milletimizin dik duruşu sonucu amacına ulaşamamıştır. O gece akın akın sokaklara dökülen milyonlarca insan ülkesine ve demokrasisine sahip çıkarak, tanklara, savaş uçaklarına, helikopterlere ve silahlara göğüslerini siper ederek tam bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi vermişlerdir.”dedi.

“ASLA GÖZ YUMMADIK, YUMMAYACAĞIZ”

Vatan ve bayrak uğruna yüz binlerce şehit veren bu milletin gerektiğinde canını seve seve vermeye hazır olduğunu ifade eden Başkan Yıldırım, “Bu olay Türk milletinin birlik ve beraberliğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Vatan ve bayrak uğruna yüz binlerce şehit veren bu millet gerektiğinde canını seve seve vermeye hazırdır. Ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik hiç bir girişime asla göz yummadık, yummayacağız. Bağımsızlık ve özgürlüğümüzü hiç bir şey ile değişmeyiz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle devletimizin varlığı ve milletimizin bağımsızlığı yolunda canını feda eden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, onları minnetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyor, hayırlı ve uzun ömürler diliyorum."şeklinde konuştu.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@