7m


7m

hyundai

Sezgin Mumcu'dan flaş Yomra açıklaması: Aidiyet sorunu!

Yomra'da AK Partili meclis üyelerinin istifası üzerine Sezgin Mumcu'dan açıklama geldi.

Trabzon 07.06.2021, 22:43
Sezgin Mumcu'dan flaş Yomra açıklaması: Aidiyet sorunu!

Yomra Belediyesi'nin AK Partili 5 meclis üyesi Gözde Atasoy Koç, Metin Özke, Sabri Selim, Furkan Bayrak ve Nihat Gümrükçü ortak açıklama yaparak partiden istifa ettiklerini duyurdu. Yaşanan bu gelişme üzerine AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu yazılı açıklama yaptı.

Mumcu henüz kendilerine ulaşan resmi bir istifa başvurusu olmadığını belirterek " Ak Partimizin Yomra ilçesindeki beş belediye meclis üyesinin İstifası hususunda henüz tarafımıza ulaşmış resmi bir başvuru yoktur.  Belediye meclis üyelerimiz ile görüşme neticesinde istifa hususunda gerekir ise ayrıntılı bir açıklama yapacağız.  Ancak şu bilinmelidir ki Ak Partimiz ülkemize hatta dünyaya teşkilatçılığı öğretmiş bir partidir. Bizim herhangi bir teşkilat üyemizi yalnız bıraktığımız iddiasının gerçeklik ile uzaktan yakından herhangi bir bağı yoktur. "dedi.

Teşkilat mensuplarıyla her zaman bir olduklarını dile getiren Mumcu  "Biz her zaman partimize gönül vermiş teşkilat mensuplarımız ile biriz ve beraberiz. Hiç kimseyi niyetinden veya yaklaşımından dolayı suçlayacak ve yargılayacak da değiliz.  Bizler özellikle böyle dönemlerde bu türde yaklaşımlardan uzak durmaya gayret ediyoruz. Ancak İl Yönetim Kurulumuzun Yomra İlçemiz için gayretlerini yok sayarak sürekli ithamlarda bulunulmasını gerçekten anlamakta zorlanıyoruz. Partimizin ilgili kurulları ve mükemmel derecede işleyen bir organizasyonu vardır. " ifadelerini kullanıldı.

Söz konusu sürece tüm kademelerimiz dahil edilerek istişare ile karar alındığını kaydeden Mumcu "Tüm meclis üyelerimiz de olması gerektiği gibi karara dahil edilmiştir. Kesinlikle süreç tüm paydaşları ile beraber yürütülmüştür.  Partimiz mezkur olayda evvelden nasıl durmuş ise en son aşamada da aynı şekilde duruşunu değiştirmeksizin tavrını ortaya koymuştur. AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulmuş, 19 yıldır iktidar olan, toplumun her kesiminden insanların içinde bulunduğu bir siyasi yapıdır.  AK Parti Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsi hususiyetlerini, yaklaşımlarını, siyasal duruşunu, siyasi tecrübesini Temel alan bir siyasi yapıdır. Hiç kimsenin boş hayaller peşinde koşmasına gerek yok. " dedi.

Mumcu sözlerini şöyle tamamladı; 
AK Parti geniş bir camianın adresidir. Bu siyasi yapıda görev alan ve görev yapan herkes bunu böyle bilmelidir.  AK Parti çatısı altında, Meclis üyesi seçilip ardından sözde yalnız bırakıldık iddialarıyla bu kutlu davadan istifa etmek, kişilerin kendi aidiyet sorunudur.  Tüm vefakâr teşkilat mensuplarımız ile birlikte var gücümüzle kutlu davamıza hizmet etmeye, ülkemizin ve tüm mazlumların umudu olmaya devam edeceğiz. 
 


Yorumlar (17)
Trabzonlu 1 yıl önce
Sayın Başkan Burası Trabzon ne yapılır ise hemen duyulur. Söylediğin konunun bağlılık la ilgisi yok istifalara neden olan petrol istasyonu satışının kiracısına verilmesi için başlattığınız bir proje şunu iyi biliyoruz AKP artık rantiya ve talan partisi oldu istifa eden başkan ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum.
Yusuf yıldız 1 yıl önce
Kirli işler partisine akp aidat ödeyen varmı hala
Suat 1 yıl önce
Sn mumcu evet yenisiniz ve otoritenizi korumak için bileti yomraya kestiniz ama malesef bu kadar hata yapılmaz , bukadar kendinizi yüksekten görmeyin , sanırım koltugunuz bol geldi, sizin gibi dolular yüzünden reis de oy kaybediyor
Yomralı 1 yıl önce
yomrada bir sırun var haydar şimsek ilçeyi dizayn etmeye çalısıyor buda malesef sayın soylunun adamı
Aslı 1 yıl önce
"her zaman partimize gönül vermiş teşkilat mensuplarımız ile biriz ve beraberiz" diyorsunuz ama Tayyip erdoğan 'ın her kesimden her topluluktan oya ihtiyacı var , sizin gibi geri düşüncedeki insanlar yüzünden oy kaybediyoruz oy...tayyip erdogan da ogrenecek ihanete göz yumduğumuzu.artik açıklamalarınız da daha çok rezil oluyorsunuz.cevapsiz kalsanız daha iyi yaparsiniz
hasan 1 yıl önce
Akp gittikçe otel odasına doğru yol alıyor koskoca türkiye cumhuriyeti koskoca iç işleri bakanlığı sedat pekere cevap veremiyor çok acı bu dr beyde elinde bir plaket ramazan kumanyası verenlere dagıtıyor onu ziyaret bunu ziyaret milleti gezip resim çekilmeyle iş olmaz başkan akp etrafındaki asalakları temizleyiniz trabzonun projeleriyle gelişimiyle uğraşınız yarın kime plaket vereceksiniz.
İskender 1 yıl önce
Gemi su alırken dümene geçirildi doktor bey.
Ak parti... 1 yıl önce
Sayın il başkanım dert etme onların sorunu başka. Onların davası başka partinin davası başka kalsınlar diye taviz verme yomra ak parti şuan mutlu ve huzurlu
Aağğ 1 yıl önce
akp dökülüyor memleket talan ediliyor inşAllah bir gün herkes hesabini verecek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@