Sera Gölü'nde son durum

Bakan Soylu o duvarın yıkılması için talimat vermişti

Trabzon 18.08.2017, 15:19
Sera Gölü'nde son durum
Trabzon’un Akçaabat ilçesi sınırları içerisinde yer alan Sera Gölü’nde bir süre önce yapımına başlanan beton perdelerin yıkımı sürerken, firma çalışanları yıkımdan dolayı zararlarının 200 bin TL’nin üzerinde olduğunu belirtiyor. 

Bir süre önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gölde yaptığı incelemede göl kıyısındaki beton duvarların göle yakışmadığını ve gerekenin yapılmasını söylemesi üzerine beton perdelerin yıkımına önceki gün başlanmıştı.

Firma çalışanlarından Muhammet Sağlam, göl çevresine yaklaşık 2 ay önce beton perde yapmaya başladıklarını ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla yıkımına başlandığını hatırlatarak yıkımdan dolayı zararlarının 200 bin TL’nin üzerinde olduğunu belirtti. Sağlam, “Göl çevresinde beton perde çalışması yapıyorduk. Beton perdeyle birlikte 2 metre sağa, 2 metre de sola olmak üzere yürüyüş yolları yapılacaktı. Burada çardaklar, oturma alanları olacaktı. Ancak sayın bakanımız buranın beton olduğunu gördükten sonra derhal durdurulmasını istedi. Biz de yıkıma başladık. Burada çalışanlar olsun işi alan firma olsun yüklü miktarda zarara uğradı. 200 bin TL’nin çok üzerinde bir zararımız oldu. Burası komple yıkılacak. Çalışmalarımız 2 ay önce başlamıştı. 15 gün önce yapımını bıraktık, şimdi de yıkımına başladık” dedi.

2010 yılında 'Tabiat Parkı" ilan edilen Sera Gölü, kent merkezine yakın olmasıyla bölgede tercih edilen yerler arasında yer alıyor. Beton perdenin yıkımının ardından gölün çevre düzenlemesi için yeni proje hazırlanacağı öğrenildi.
Yorumlar (4)
Fatih 3 yıl önce
gülerim halinize.
HınçoğlU 3 yıl önce
Bu projeye onay verip yaptıranlar,sonra yıktıranlar;zarar 200 binden fazla bir ikincisi bu zararı kime yaslayacaksınız!!!???
erman 3 yıl önce
arkadaş demiş kime yaslıcak diye, çok basit sana bana ona yaslıcak kime yaslıcak halka yaslıcak
Serkan 3 yıl önce
Güzelim memlekettim kimlerin eline kalmış o projeyi sayin atom karınca ve ekibi gormemismi!!yoksa kavunmu tatlı gelmişte o yuzdenmi ses çıkarmadılar, tıpkı boztebeye yapilan ucube sitelerde olduğu gibi!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@