7m


7m

hyundai

"Sen Anlat Karadeniz'de Nefes neden alo 183'ü aramıyor?"

Aile ve Sosyal Politikalar Trabzon İl Müdürü Ahmet Kurt, Sen Anlat Karadeniz dizisinin senaristine tavsiyede bulunduğunu açıkladı.

Trabzon 21.02.2018, 11:42
"Sen Anlat Karadeniz'de Nefes neden alo 183'ü aramıyor?"

Osman Sınav’ın yeni dizisi Sen Anlat Karadeniz’in çekimleri bir süredir Trabzon’da devam ediyor. Özellikle kadına şiddetin çok konuşulduğu ve üzerine çözümler üretilmeye çalışıldığı son günlerde dizideki bazı sahneler tepki toplarken Aile ve Sosyal Politikalar Trabzon İl Müdürü Ahmet Kurt “Sen Anlat Karadeniz” dizisinin senaristi ile bir araya geldi.

Dizinin henüz yayına başlamadan önce fragmanlarında kadına şiddet vurgusunun yapıldığını söyleyen Kurt “ Dolayısıyla senaryıda kadına şiddet olması halinde devletin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yapması gerekenler verilmelidir diye bir girişimimiz olmuştu.Onlar da ancak şimdi dönüş yaptılar ama bu geç bir dönüş oldu. Çekimler Trabzon’da yapıldığı için bizim müdahale etmemiz gerekiyor diye düşündüm. Kadın şiddete uğruyor ama polis, jandarma, Aile ve Sosyal Politikalar hiç devreye girmiyor. Yine şehrin muhtelif yerlerinde şiddet uygulanıyor, silahlar sıkılıyor falan ama sanki devlet buralarda hiç yokmuş gibi bir hava estiriliyor. Bu senaryonun eksikliğidir.” Diye konuştu.

Sen Anlat Karadeniz’in senaristi ile dizide dizide kadına şiddeti önleme konusunda ne tür mesajların verilebileceğini konuştuklarını belirten Kurt “ Kadına şiddet uygulandığı durumlarda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve devletin ilgili birimleri devreye girer. Dizideki Nefes şiddete uğradığında niye Alo 183’ü aramıyor? Niye ilgili birimlerden yardım istemiyor? İstediğinde meslek elemanlarının müdahalesi dizide yer almalı. İşte bunlar neden yapılmıyor şeklinde bir çalışmamız oldu. Onlar da “Haklısınız” dediler. “Bu konuda bir çalışma yapılmalı” dedik. Kadık konukevi müdürümüz, ŞÖNİM müdürümüz hep birlikyte oturup verilen hizmetleri konuştuk. Verilen rakamları paylaştık. Şunlar yapılmalıdır diye paylaşımlarda bulunduk. “ ifadelerini kullandı

 
Günebakış

sen anlat karadeniz
sen anlat


Yorumlar (4)
derman 4 yıl önce
Başka işleri yok bu arkadaşların sanırım. Senaryo bu senaryo yani hayal ürünü. Kurtlar vadisinde 15 senede binlerce adam öldürüldü bir kere polisin arandığını gördünmü?
TEKİN FETVACI 4 yıl önce
çok haklısınız binlerce deyıl milyonların üzerinde adam öldürüldü
..... 4 yıl önce
Ooooo, kadını asıl oğlan kurtaracak ya. Merhamet, sahiplenme vs. gibi vicdani ilkeleri yasak aşk bohçasının içinde insanlara sunup fuhşiyat hoş gösterilecek ya kimin işine gelir 183 ü aramak. Ha hoş, 183ü arasan ne olacak? Hangi kadük yasayla, nasıl kurtaracaksın kadını... İşin bir diğer boyutu, izlenme rekoru kıran bu diziyi izleyenler, diziyi izlerken acaba kınıyorlar mı kadına karşı yapılan bu zulmü, bu bakış açısıyla mı izliyorlar yoksa senaryoya kendilerini kaptırıp acaba ne olacak nasıl devam edecek düşüncesiyle zevkle mi takip ediyorlar ?!!
kamu spotu 4 yıl önce
Allahım dertlerine bak ya bunu da mı ciddiye aldınız alo 183 ü arayacak olsaydı kamu spotu olurdu adamlar dizi çekiyor dizi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@