Sen Anlat Karadeniz'de eleştirilere yanıt geldi!

Sen Anlat Karadeniz'in senaristleri , Trabzon'dan gelen eleştirilere yanıt verdi.

Sen Anlat Karadeniz'de eleştirilere yanıt geldi!
Haber61 Haber Servisi

ATV'de yayınlanmaya başlayan ve iki haftada fenomen dizi Diriliş Ertuğrul'u tahtından ederek reytingde zirveye çıkan Sen Anlat Karadeniz eleştirileri de beraberinde getirdi.. Bir kesim diziyi beğenirken özellikle çekimlerin yapıldığı Trabzon'la ilgili bir kesim de dizi senaryosunun "Trabzon'u ve Karadeniz'i aşağıladığını" öne sürerek tepki gösterdi. 

Bu eleştirilere dizinin senaristleri Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem'den yanıt gecikmedi. İki senarist de sosyal medyadan takipçilerinin sitemlerine yanıt vererek eleştirilere de cevap vermiş oldu.

Eryılmaz'a bir takipçisi "Vedat 30 adamıyla Trabzon'a gelecek köy basacak imam dövecek sanki koskoca Trabzon'da sadece Kaleliler yaşıyor kimse yok. Hanımefendi bizim yaşadığımız Trabzon sizin dizide anlattığınız Trabzon değil. Yöre halkını iyi tanıyın lütfen." şeklinde diziyle ilgili şikayetini aktardı.

ERYILMAZ: AZ SABIR

Eryılmaz'ın bu şikayete yanıtı ise " Tanıyoruz merak etmeyin. Diziyi Nehir Erdem ile yazıyoruz. Kendisi hem Sürmene kızı hem de Sürmene gelinidir. Ben de biraz batınızıda Filyos geliniyim. Oraları iyi tanıyoruz. Herşeyin sırası gelecek. Az sabır" şeklinde yanıt verdi.
eryılmaz

ERDEM: ACELE ETMEYİN
Ayrıca dizinin Trabzonlu senaristi Nehir Erdem de bir takipçisinin "İlerleyen bölümlerde Karadeniz'i tanıyarak yazdığınızı göreceğimizi düşünüyorum. Trabzon insanını tanıyorsunuzdur inşallah" şeklindeki eleştiriyi " Bir Trabzonlu olarak sanırım tanıyorum. Sadece acele etmeyin, daha yolun başındayız. Gösterdiğiniz alaka için çok teşekkürler" şeklinde cevapladı.

sen anlat karadeniz

Sen Anlat Karadeniz 3. bölüm fragmanıDizinin öyküsü ve kadrosu;

Geçmişte para karşılığı satıldığı adamın zulmünden kaçıp çocuğuyla birlikte Karadeniz'e sığınan Nefes'le, onu koruduğu için ailesinin büyük tepkisiyle karşılaşan Tahir'in imkansız aşkının anlatıldığı dizinin yönetmen koltuğunda Osman Sınav, Emre Kabakuşak ve Yusuf Ömer Sınav oturuyor. Dizinin senaristliğini ise Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem üstleniyor.

Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu, Gözde Kansu ve Öykü Gürman'ın yer aldığı geniş oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.
 
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 13:27
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sen anlat karadeniz hayranı
Sen anlat karadeniz hayranı - 2 yıl Önce

çok müthiş bir dizi olmuş emeğinizin karşılğını da zirvelrde olarka alıyorsunuz harilaaa

Ada
Ada - 2 yıl Önce

Çok güzel bir dizi böyle devam etsin

derbeder
derbeder - 2 yıl Önce

istanbul dan 30 adamınlan gelip trabzon da ev basarak hocanın kafasına basıp reyting yap hayret bir şey...

Dizi dizi deyil
Dizi dizi deyil - 2 yıl Önce

Böyle rezalet seneryo yu bizim köydeki kazım dayı bile yapar.çok ucuz bir Seneryo ve cekimler.Eski Arabesk filimleri kafasıyla yapılmış

hmmm
hmmm @Dizi dizi deyil - 2 yıl Önce

ortalama bir dizi diğer diziler kadar ekranda olmayı hak eder ama bir şaheser diyemem. reyting olayına kanmayın karadenizliler kendilerini öveni sever sadakat gösterir. Ama vurdum kırdımcıdır öyle medeni karakter pek olmaz buralarda. önce döver sonra sever. güldür güldür laz düğünü skecini bizimkiler 30-40 defa izlemiştir :)

hıhı
hıhı @Dizi dizi deyil - 2 yıl Önce

gayet güzel dizi ne anlarsınız. Sanırsın çekim ustası bir şeyi de bilmeyin

Ayfer
Ayfer - 2 yıl Önce

Nasıl medeni yok burada dersiniz türkiyenin en medeni yerlerinden biridir her yerde insanlar karısını dövüyor öldürüyor trabzonda öyle şeyler yoktur varsa da çok azdır her yerle karıştırmayın memleketimizin

Serkan
Serkan - 2 yıl Önce

Karadeniz de 5 yıl orda bulundum üniversite için evet bazı eleştiri ler haklı ama biraz sabır edelim inş diğer bölümler gerçek Karadeniz liler davranış biçimleri yansıtır....

Gulcin senel
Gulcin senel - 2 yıl Önce

Çocuklarla calışan ve bu alana 9 yılını vermiş bir uzman psikolog olarak dizinin yayınlandığı saat ve işlenen konunun oldukça travmatik kodlamalara ve çocuk gelisimi üzerinde olumsuz yansımalara neden olacağı kanaatindeyim. Bunun yani sıra, bırakın çocuk açısından bakmayı bir yetişkin olarakta sürece baktığımda izlenmesi oldukça sancılı. Benzer bir durumu kendi yaşam öyküsünde sentezlemiş, yaşamaya maruz bırakılmış bir insan disosiyatif bozukluk dahi geçirebilir. Hem toplum, hem de birey ruh sağlığı açısından konunun ve yayınlanan görüntülerin tekrar revize edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

sönmez
sönmez - 2 yıl Önce

arkadaşım çok ucuz bir senaryo böyle tartışmaya gerek yok izlemek istemeyen izlemesin konuşmanın faydası yok yormayalım kimseyi.


SIRADAKİ HABER