7m


7m

hyundai

Selahaddin Çebi: "Trabzon turizmde markadır"

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, yaptığı açıklamada turizmin şehir için önemine vurgu yaparak “Turizm sezonu açıldı. Yeni sezondan hem şehrimizin hem de yatırımcıların beklentisi büyük. Şehrimize gelen yerli ve yabancı misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamalı, hizmet kalitesini en üst seviyede tutmalıyız.” dedi.

Trabzon 02.06.2021, 13:38
Selahaddin Çebi: "Trabzon turizmde markadır"

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, turizm sezonunun verimli bir şekilde değerlendirilmesi için şehrin tüm paydaşlarına büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi. 

TRABZON TURİZMDE MARKADIR

Turizmin şehir için vazgeçilmez olduğunu ifade eden Çebi, “Trabzon turizmde bir markadır, büyük bir potansiyeli barındırmaktadır. Bu potansiyelin en iyi şekilde değerlendirilmesi bölge ekonomisiyle birlikte ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacaktır.” dedi.

Turizm sezonunun açıldığını anımsatarak sözlerini sürdüren Çebi, “Hem yurt içi hem de yurt dışı misafirlerimizi şehrimizde ağırlamaya başladık. Sezonun hayırlı olmasını diliyor, sezonun beklentiler yönünde geçmesini temenni ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

ŞEHİR TURİZM SEZONUNA HAZIR

Çebi, şehrin turizm sektörünün hem yurt içinden hem de yurt dışından tüm talebe cevap verebilecek durumda olduğunu söyleyerek “Şehrimizde her bütçeye, talebe yönelik işletmelerimiz, yurt içi ve yurt dışında isim yapmış, hizmet sektöründe adını başarıyla duyurmuş markalarımız faaliyet gösteriyor. Yatak kapasitesi açısından da eksiklik  bulunmuyor. Yerli ve yabancı turistlerin en iyi şekilde ağırlanmaları için her detay göz önünde bulundurulmaktadır.” şeklinde konuştu.

HEPİMİZE BÜYÜK SORUMLULUKLAR DÜŞÜYOR

Yerli ve yabancı turistler için başta şehrimiz olmak üzere bölgenin cazibe merkezi olduğunu ifade eden Çebi, şöyle devam etti: “Şehrimiz doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri bakımından çok büyük potansiyeller barındırmaktadır. Şehrimizin mevcut turizm potansiyelinden en iyi şekilde yararlanması adına hepimize büyük görevler düşüyor. Öncelikle şehrimize gelen yerli ve yabancı misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamalı, hizmet kalitesini en üst seviyede tutmalı, misafirlerimize Anadolu konukseverliğini hissettirmeliyiz. Şehrimizden ayrılırken de bir sonraki ziyareti için güzel izlenimler bırakmalıyız.”  
KAYIT DIŞI ZARAR VERİYOR

Çebi, turizmde kayıt dışı faaliyetlerin başta kamu olmak üzere hem şehir ekonomisine, şehrin turizm potansiyeline yönelik büyük zararlar vereceğine vurgu yaparak, “Devletimiz turizmde kayıt dışı faaliyetlerle etkin bir şekilde mücadele etmektedir. Bu mücadeleye şehrin tüm paydaşlarının destek vermesi gerekmektedir. Hep birlikte mücadele verirsek merdiven altı olarak nitelendirilen kayıt dışı faaliyetler yaşama imkanı bulamayacaktır.” dedi. 

HEDEFİMİZ SEZONU YILA YAYMAK

Çebi şunları söyledi: “Hükümetimiz sektörün yaşadığı sorunlara çözme adına çeşitli adımlar attı, atmaya da devam ediyor.  Bizler de yerelde sorunlara çözüm bulmak ve yeni alternatifler oluşturmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ana çalışma noktamız, turizm hareketliliğini tüm yıla yaymak ve sezonun en verimli şekilde tamamlanmasını sağlamaktır. Bu çerçevede çalışmalarımızı işbirliği ve koordinasyon içerisinde sürdüreceğiz.” 

ŞAHİN: İLK MİSAFİRLERİMİZİ AĞIRLADIK

AK Parti Ortahisar İlçe Turizm Danışmanı ve aynı zamanda Karadeniz Turistlik İşletmeciler Derneği Başkan Yardımcısı Ali Şahin ise pandemi sonrası dönemin turizm sektörü için önemine işaret ederek “Bir yandan aşılama çalışmaları sürüyor bir yandan da turizm sezonu açıldı. Trabzon Havalimanı’nda da bu anlamda hareketlilik başlamış bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde yurt dışından ilk turist kafilesini şehrimizde ağırladık. Bundan sonraki süreçte hem yerli hem de yabancı turistlere şehrimiz ev sahipliği yapmaya devam edecek.” dedi.

YENİ FIRSATLAR OLUŞTURDU

Kovid pandemisinin turizm sektörüne olumsuz yansımasının yanında geleceğe yönelik fırsatlar da oluşturduğunu söyleyen Şahin şöyle devam etti:

“Kovid pandemisiyle birlikte turizm sektörü sorunlar yaşadı. Ancak kısıtlama dönemlerinde işletmelerimiz yenilendi, yeni destinasyonlar oluşturdular. Şehrimizin turizm açısından ülkemiz ve dış dünyada da önemi büyüktür. Bu büyüklüğünü daha ileriye taşımak gayreti içerisindeyiz. Umutluyuz, umudumuzu yapılan çalışmalarla da göstermiş bulunuyoruz. Bu çerçevede şehrin dinamikleri, Odalar, Borsalar, Üniversite, yatırımcılar el ele verip ortak akılla hareket etmek mecburiyetindeyiz. Ortak paydada hareket ettiğimiz sürece daha iyisine ulaşacağız, sezonun en iyi şekilde değerlendirmiş olacağız


Yorumlar (6)
Maho61 1 yıl önce
Deve kuşu gibi kafanızı kuma gömdünüz ne bir şeyi görüyorsunuz nede kimsenin sizi gördüğünü zannediyorsunuz. Kardeşim sahil desen yok bitti köy desen kalmadı yayla desen beton yığınları ile doldu resmen katledildi şehir desen plansız çarpık kentleşme almış başını gitmiş hangi MARKA??? Hiçmi gidip dünyayı gezip görmüyorsunuz ? Reisten Allah razı olsun son yirmi yılda millet para gördü parayıda betona gömdü çünkü vizyonu milletin bu kadar. Bu milleti kendi haline bırakmaya gelmiyor devlet dişini göstermesi lazım yoksa zor
Bulent 1 yıl önce
Sen önce git meydanı n yollarını kaldırımın ı
Yap işini yap boş konuşmalara doyduk yeter
Kardeşim bu ne aymazlık yüzde kızarmada
Yok hiç
Yiye yiye obez oldunuz
Trabzonlu 1 yıl önce
Trabzonun çok bileni her şeye maydanoz olan konuşuyor. Her kes işini biliyor. Siz size düşen görevi yapmaya çalışın. Mesela turist kagileleri meydan bölgesini gezmeye geldiğinde yarım ve büyük otobüslerin park yerini halledin. Yapacağınız çok iş var. Konuşmak olsun diye konuşma..
Nokta 1 yıl önce
Hangi markadan bahsediyorsun hemşerim? Uzungöle imar getirememişsin, bırak imarı yol bile getirememişsin. Yaylaların hali ortada, betonlaşmadan bahsetmek bile istemiyorum. Şehrin bir silueti bile yok. Yaptığın yapılar standart mimarı, trabzona yakışma bile yakışmıyor. Şimdi bu zihniyetin temsili kalkmış markalaştık diyorsun. Haklısın markalaştık, ama o marka tutmadı be.
Trabzonlu 1 yıl önce
tamam selaaaattin dayı
ZEKİ 1 yıl önce
sahil varmı bilmem, çebinin memleketi pazarcık ta 5 yıldızlı otellerde kalabilirler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@