Sel olaylarından sonra Trabzon’un terminali gündemde

Rize ve Artvin’deki sel felaketinden sonra Trabzon’un yeni terminali yine gündemde.

Trabzon 26.07.2021, 14:16 26.07.2021, 15:33
Sel olaylarından sonra Trabzon’un terminali gündemde

Trabzon’da projesi tamamlanan ve ihalesinin ardından yapımına başlanan Yeni terminal binası Rize ve Artvin’de yaşanan sel ve heyelan felaketi sonrasında yeniden gündeme geldi.

Projenin ortaya çıktığı dönemde Deliklitaş mevkiinde Değirmendere dere yatağına yapılacak olması nedeniyle tepki çeken proje için İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli açıklamalarda bulundu. 

İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında sorulan soru üzerine konuşan Kuvvetli, "yeni terminal binasının dere yatağında olması noktasında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanına görüşlerini birkaç kez ilettiklerini belirterek, “Trabzon’daki terminal binasının ihalesi öncesinde biz düşüncelerimizi belediye başkanımıza söyledik. Ben inşaat mühendisi olmam sebebiyle heyelan boyutunu çok iyi takip eden bir insanım. Tezimi dereler ve taşkın üzerine yapmış bir mühendisim. Dere yatağında yapılması planlanan terminal binasının orada olmaması noktasında biz parti olarak görüşümüzü belediye başkanımıza bildirdik. Daha sonra ihale aşamasından sonra bizi ziyarete geldiklerinde bu projeyi tekrar düşünmelerini belirttik. 1988’de Çatak’ta büyük bir felaket yaşadık. O felaket dere yatağında meydana geldi. Dolayısıyla bu dere taşkınlarının 50 yılda bir tekerrür etmesi çok yüksek bir ihtimaldir. Bu projeyi yeniden ele almalarını istedim. Bizim bu konudaki hassasiyetlerimiz Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde dile getirildi. Ancak Başkan ve AK Parti Meclis Yönetimi bu konuda istişareden çok uzak. Mesela Akçaabat’ta Düzköy yolu üzerinde bir Et Entegre tesisi yapılıyor. O da dere yatağında. 1988’de aynı felaketi o dere yatağında da yaşadık. Biz uyarılarımızı yaptık ama icracı noktada olan belediyemizdir” ifadelerini kullandı.

Sel olaylarından sonra Trabzon’un terminali gündemdeTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Hakan_61 2 ay önce
Bir yanlış varsa inşaat başlamadan düzeltilmeli.Sonra eyvah para etmez.
İsmail 2 ay önce
Bu kadar inasının terminali düzgün biri yere yap görüşünü önemsemeyen başkana seçimde geriği yapılmalı, deliklitaşa terminal mi olurmuş be… güneye git yada batıya git.
Sinan 2 ay önce
Vardır bu belediyenin bi düşündüğü ki o terminali dere yatağına yapıyor
Tc..... 2 ay önce
Akçaabat'ta dere içinde yapımı devam eden et tesisleri.... Takip edelim lütfen!...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@