7m


7m

hyundai

Sayın Cumhurbaşkanı Trabzon Bekliyor

Trabzon Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan hafif Raylı Sistemin Bir an önce hayata geçirilmesini bekliyor.

Trabzon 08.08.2017, 13:47 08.08.2017, 14:06
Sayın Cumhurbaşkanı Trabzon Bekliyor

Haber61 – Haber Servisi – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize’de yaptığı ziyaretler sonrasında bugün Trabzon’a gelmesi heyecan yarattı.


Ziyaretleri kapsamında birçok projeyi de yerinde inceleyecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Trabzon halkının şehir için hayati önem taşıyan bir isteği var. Vatandaşlar, yaşanan ulaşım sıkıntısını kalıcı olarak çözüleceğine inandıkları ve yıllar öncesinde fizibilite çalışması yapılmasına karşın uzun süre gündemden kalkan Hafif Raylı Sistemin bir an önce şehre kazandırılmasını bekliyor.

ULAŞIM SIKINTISI

Trabzon’da yaşanan ulaşım sıkıntısı gözle görülür bir hal alırken vatandaşların bir noktadan diğerine ulaşması son dönemde şehir genelinde etkili olan yoğun trafikle birlikte iyice içinden çıkılamaz bir hal aldı. Beşikdüzü ilçesinde yaşanan vatandaşların Yomra İlçesindeki Trabzon Adliyesine ve Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesine ulaşmaları saatlerini alıyor. Toplu taşıma konusunda da sıkıntıların yaşandığı Trabzon’da, vatandaşların trafik derdi yaşamadan daha hızlı ve kaliteli bir şekilde gidecekleri yere ulaşmasını sağlamak için Hafif Raylı Sistem’in artık çok elzem ve kaçınılmaz olduğu görülüyor.

AKYAZI STADI VE ŞEHİR HASTANESİ

Trabzon’da geçtiğimiz sezon faaliyete başlayan Şenol Güneş Spor Kompleksi Akyazı Stadı’nda oynanan maçların sonrasında yaşanan yoğunluk herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bu alanda yapılması planlanan Şehir Hastanesi’nin de eklenmesi ile bu yoğunluk dada da artacak.

2019 YILSONU DENİYOR AMA…

Ön fizibilite çalışmalarına çok uzun yıllar önce başlanan, daha sonra gündemden kalkan hafif raylı sistemde çok yakın bir zaman önce yeniden
projelendirme yapıldı ve güzergahları belirlendi. Bu kadar önemli bir proje için çalışmalar henüz başlamazken projenin 2019 Yılsonuna yetiştirilmesi için çalışılacağı bilgisi verilmişti. Ancak, ikna edici ve somut bir çalışma içerisine girilmemesi bu proje yine askıya alınır mı? sorularının sorulmasına neden oluyor.

Yorumlar (13)
Kntrc 5 yıl önce
Raylı sistem de neymiş. Biz yine penisilvanyaya sallayalım 15 temmuzu milyonuncu kez lanetleyelim yine en büyük mağdur biziz ayakları yapalım. Ha bir de trabzonspor atkısıyla birlikte bunları yaparsak tamamdır döngü tamamlanmış olacak
Şefik 5 yıl önce
Lütfen Trabzon'un uygun görülen vadilerinden içeriye denizi alalım. Örneğin Kanal Zağnos, Kanal Tabakhane, Kanal Karşıyaka veya il ve ilçelerimizdeki diğer kanal açılabilecek yerler. Faydası ne? Teknelerle yolculuk, ısınan şehrin ısısını düşürme, Balıklara yumurtlama sahaları oluşması, teknelerin barınma alanları oluşması, gezme eğlence yerleri oluşması vb. lütfen Belediyeler olarak buna çalışalım çok güzel ve ekonomik bir proje olur. Zaten en iyi bildiğimiz şey bir yeri doldur öteki yeri boşalt :)
ertan 5 yıl önce
Çok zor bir iş değil alt yapı var,izmirde karşıyaka mavişehir arası Hafif datlı sistem yapıldı bitti ve çalışıyor.birde raylar arası çimle donatıldı çok güzel bir görüntü oldu,Ilk etapta Akçaabat,Yomra arası yapılabilir,ileride güzergahlar batıdan Beşikdüzü,doğudan Of "à kadar uzanır.
sedat 5 yıl önce
iste size firsat secimde yok kupanizi sorun sormayan namerttir
Savaş 5 yıl önce
İlk olarak akyazı moloz arasına kurulabilir. Yeterki istensin 1 ayda bile yapılır.
sungur 5 yıl önce
sadece kanuni bulvarına harcanacak para 1,5 milyar tl yi buluyormuş. eminim çoğuda kamulaştırmaya gidecek. iddia ediyorum trafik sorununu da çözmeyecek çünkü alakasız yerlerden geçiyor. bu kadar para harcayıp sorunu çözmemek ancak beceriksiz ve yeteneksiz yöneticiler sayesinde olur. sonra niye Trabzon gelişemiyor.
sedat 5 yıl önce
len bu düdüklere iyilikte yaramiyor yorumumu begenmeyen korkaklarda varmis demek ne delikanlilarisa
60bir 5 yıl önce
En acil ihtiyaç. Ama bu başkanın işi değil bu. Fizibil değilmiş de kar getirmezmiş de... Seçime yakın fizibil olur kesin. İnşAllah Ak Partinin adayı bu başkan olmaz. Benden oy alabilmesi için seçimden önce raylı sistem projesinin başlaması şart. Öyle proje mroje değil başlayacak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@