Salih Cora’dan fındık fiyatı açıklaması: Her zaman üreticin yanında yer aldık

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fındık fiyatını açıklaması sonrası Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’dan açıklama geldi.

Salih Cora’dan fındık fiyatı açıklaması: Her zaman üreticin yanında yer aldık

Haber61 - Haber Servisi 

Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fındık fiyatını 14 TL olarak açıklamasının ardından yaptığı yazılı açıklama ile değerlendirmelerde bulundu.

Cora, her zaman üreticimizin yanında olduk dedi ve “AK Parti Karadeniz Milletvekilleri olarak bir araya gelip oluşturduğumuz Fındık Çalışma Grubumuzun gayretleri sonucunda bugün Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan fındık üreticilerimize müjde verdi. “ ifadelerini kullandı.

Salih Cora açıklamasında “Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan,''TMO ile 1 Kasım'dan itibaren levant kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu ise 14,5 liradan almaya başlıyoruz. Kayıtlı fındık alımlarında 2 TL destek ödemesi yapıyoruz. “ Bu şekilde üreticimizin elindeki fındık 16-16.5 Tl ye değere yükselmektedir.Ayrıca FİSKOBİRLİK'e destek verilecek ve bu kurumunda üretici lehine faaliyetleri artırılacaktır.

En baştan itibaren şunu söyledik.Biz her zaman fındık ücretimizin yanında yer aldık.Şuana kadar üreticimize doğrudan 7.5 milyar TL destekleme yaptık.TMO yu devreye soktuk.Alan bazlı destekleme yaptık.Bir sorun varsa bu sorunu hükümetimizle konuşup çözüme kavuşturacağız.Laf değil iş üretelim dedik.Haksız saldırılara amansız eleştirilere maruz kaldık .Bu kapsamda söylenenlere değil işimizi odaklandık.Çok şükür şimdi üreticimize güzel bir haber veriyoruz.

Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Bölgemize ve fındık üreticilerimize hayırlı ve bereketli olsun.” İfadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 13:53


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
zagene
zagene - 3 hafta Önce

O yüzden buğday, arpa, mısır, ayçiçeği, kurufasulye nohut vs binlerce ton ithal ediyoruz.İyiki üreticinin yanındasınız.mazAllah bir de olmasanız taş yer bu millet.

osos
osos - 3 hafta Önce

HİÇ BİR ZAMAN FINDIK FİATI BU KADAR GEÇ AÇIKLANMADI.ÜRETİÇİNİN ELİNDE FINDIK BİTTİKTEN SONRA AÇIKLADINIZ.TÜCCAR KAÇA ALACAK BİLİYORMUSUNUZ

kamali
kamali - 3 hafta Önce

Hayret ben hiç yanımda göremedim. bunlar görünmez kahramanlar geldiklerinden beri fındık fiyatlarında sorun bitmedi

Arsinli
Arsinli - 3 hafta Önce

Borcu olan zaten fındığı sattı bedavaya aklınız şimdi mi aklınız başınıza geldi ayrıca maliyeti 13tl olan fındığı 14 tl den al o da randıman tutarsa şu karadenizi mahvettiniz

VATANTAŞ61
VATANTAŞ61 - 3 hafta Önce

MİLLETİN AKLI İLE DALGA GECMEYİN Bİ ZAHMET LÜTFEN. BENDE BİR AKP Lİ OLARAK SORUYORUYORUM SİZE PİYASADA VADANTAŞIN SATMADIĞI FIKDIK ORANI KAÇ SİZCE? BEN SÖYLEYEYİM %30 . FINDIĞIN %70İ SATILDI BİRAZ GEÇ KALMADINIZMI ACABA ? AHMET KAYA VE HÜSEYİN ÖRS SAĞOLSUN DİLE GETİRDİDE MECBUREN YAPMAK ZORUNDA KALDINIZ. SİZİN KARŞINIZDA APTAL YOK İNSANLARIN AKLI İLE OYNAMAYIN DÜRÜST OLUN. KİMSE KALICI DEĞİL AMA GÜN GELİR VİCDANINIZLA BAŞBAŞA KALIRSINIZ... TABİKİ VİCDANINIZ VARSA SİZİN

arsinli
arsinli - 3 hafta Önce

belli üreticinin yanında olduğun ! 2019 fındık sezonuna pek zaman kalmadı. çok erken açıkladınız fındık fiyatlarını sağolun

ESER
ESER - 3 hafta Önce

Benden sayın vekilime kocaman gülücükler.

Murat
Murat - 3 hafta Önce

Kim ne olmiiiişşş kim kimi yaniiinndaaa ne oldi ya


banner426

banner443

banner441