7m

7m

hyundai

Salih Cora, Trabzon'a 40 milyar TL'ye yakın yatırım yapıldığını söyledi: "Trabzon'u ihya ediyoruz"

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e cevap verdi;

Trabzon 17.12.2021, 15:52
Salih Cora, Trabzon'a 40 milyar TL'ye yakın yatırım yapıldığını söyledi: "Trabzon'u ihya ediyoruz"

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, TBMM Genel Kurulu'ndan Trabzon'da AK Parti yönetimine yönelik eleştirilerde bulunan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e cevap verdi.

AK Parti döneminde Trabzon'a 40 milyar liraya yakın bir yatırım yapıldığını hatırlatan Milletvekili Cora, "AK Parti, Trabzon'a hangi sözü vermişse yerine getirmiştir. AK Parti döneminde eğitimden sağlığa, ulaşımdan altyapıya, sanayiden kentsel dönüşüme spora kadar her alanda birçok yatırımı şehrimize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz." dedi.

"61 Proje bizim vizyonumuz." diyen Cora, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Biz 61 projemizle Trabzon kazanacak. Şehrimizin çehresi değişecek dedik. Trabzon'u marka ve lider kent yapacağımızın sözünü verdik. Allah'a şükür eğitimde, sağlıkta, sporda birçok alanda verdiğimiz sözleri gerçekleştirdik. Akyazı Stadı ile şehrimize muazzam bir spor kompleksi kazandırdık. Avni Aker Stadı'nın bulunduğu yere muhteşem bir millet bahçesi yaptık. Çömlekçi Projesi'nde hızlı bir şekilde ilerliyoruz. Sahil Geçiş Yolunu biz tamamladık. Erdoğdu yolu ne zaman duble yol oldu? Kanuni Bulvarı taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı. İkinci devlet üniversitesi kısa bir süre önce açıldı. Diş hastanesinden Kalp-Damar Hastanesine kadar birçok yeni hastane yaptık. 900 yataklı şehir hastanesini yapıyoruz. Ganita-Moloz arası planlanan rekreasyon alanında çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Şehrin altyapı ve üstyapısını yeniden inşa ettik. Şehrin merkezindeki tabela çöplüğünü ortadan kaldırdık. Her bir ilçemizde talep edilen pazar yeri, otopark, içme suyu projesi ve diğer yatırımları hayata geçirdik. Yıllardır konuşulan yeni otobüs terminal binasının temeli atıldı."

Yatırım Adası ve Trabzon-Erzincan Demiryolu ile ilgili de son durumu paylaşan Milletvekili Cora, "Projeler devam etmektedir. Yatırım Adasının kanununu biz çıkardık, projesini biz ihale ettik. Proje çalışmaları son aşamadadır. Dolgu ihalesi ile ilgili yatırım sürecini de hep birlikte takip etmekteyiz. Aynı şekilde Trabzon-Erzincan arası demir yolu projesini 3 yıl önce ihale ettik. Projesi tamamlandı, ekonomik planlama çerçevesinde yatırım ihalesinide kısa sürede gerçekleştirmek istiyoruz. Bizim şiarımız Millete hizmettir. Her zaman milletimizin emrindeyiz. Trabzon için yapacak çok işimiz var. Şehrimize kazandıracağımız çok yatırım var. AK Parti ne söz verdiyse o sözün arkasında duran, gereğini yapan bir partidir. Onlar konuşur biz yaparız." ifadelerini kullandı.


Yorumlar (11)
baboli 6 ay önce
artık yalanlarınıza siz bile inanmıyorsunuz sayın vekil. ihya olmuş trabzon bu mu ozaman eserinizle övünün trabzona kaç tl lik yatırım yaptığınız değil bu paraları doğru yatırımlara harcatmanız önemli malesef trabzon adı büyük şehir kendi kasaba kaldı çok üzülüyorum şehrim için vizyon yok her köşe başı küçük olsun benim olsuncular tarafından tutulmuş şehrin bi kaç "ağabeyinin" çıkarları doğrultusunda yatırımlar yapılıyor. 10 yıl sonra trabzon rizenin ordunun hatta giresunun ardından nal toplar. 15 yılda ne aktif bir vekil çıkarabildik ne de adam gibi bi bb geldi
Ali KAYA 6 ay önce
Para harcamak hizmet ise sizin elinize kimse su dökemez. Ayıptır be 200 metrelik yolu 20 senede serdiremedik size.
ak akp 6 ay önce
millet bitmiş siz hala utanmadan konuşuyorsunuz bu memleket sizden kurtulmadan rahat etmiyecek sizi gibi fetonun avukatları
İsiyin 6 ay önce
güldür güldür show mübarek. ekonomi uçuyor, ekonomik kurtuluş savaşı veriyoruz ihya ediyoruz. bir karar verin. benzine motorine yine zam geldi. buna zam gelince diğer ürünlere markete pazara zam geliyor. un 30 tl idi 60 tl'ye dayandı. neyi ihya ettiniz? 5 müteahhiti mi? herkesi çift maaşlı bürokratlarınızdan mı sanıyorsunuz?
Atacan 6 ay önce
sayın Cora lafım sanadır. Laf kalabalığı ile olayı örtbas etmeye çalışma. Sizin vizyon projesiymiş. Zaten biliyorsun da Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış. İtiraf ediyorum iyi film yapıyorsunuz. bizim boş laflara karnımız tok.Filimleri kendin izle
Hüseyin 6 ay önce
Bu tren yolunu kime ihale edilmiş, yatırım adası Rizeye kaymış, raylı sistem nerede vekil bey 1yılda altuapının  tamamlanmadı. Birde vizyon şehriymiş hiç gülesim yok.
Mustafa 6 ay önce
TRABZON B.B. başkanları beceriksiz kardeşim giden gelen aynisi adamlarin kapasitesi yokki..
BOZKURT 6 ay önce
Siz birbirinizi ihya edin..Seçimlerde biz kimi ikta edeceğimizi çok iyi biliyoruz..Tarım ülkesiydik sayenizde çöle döndük.Hayvancılıkta hiç kimseye ihtiyacımız yoktu.Sırbistan dan Uruguay dan HELAL et getirtiyoruz..Sanayiimiz satıldı yada kapatıldı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@