banner556

Sağlık çalışanları için evde siperlik ürtetiyorlar

Trabzon Tabip Odası Başkanı, komşularıyla evde sağlık çalışanları için koruyucu siperlik üretimine başladı.

Trabzon 27.03.2020, 11:11
Sağlık çalışanları için evde siperlik ürtetiyorlar

Trabzon Tabip Odası Başkanı Dr. Ebru Sivri, yeni tip koronavirüs (Covid – 19) salgınında sağlık çalışanlarının koruyucu ekipman ihtiyacının karşılanmasına katkı vermek için komşularıyla kolları sıvadı. Evde koruyucu siperlik üretimine başlayan Dr. Ebru Sivri ve ‘koca yürekli ekibim’ dediği komşuları, şimdiden 100 parça ekipmanı tamamladı.

Trabzon Tabip Odası Başkanı Dr. Ebru Sivri, koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde tek yürek olmak gerektiğini ifade ederek, “Hep birlikte üstesinden geleceğiz sloganıyla yola çıktık. Sağlık Müdürlüğümüz siperlik ve diğer koruyucu ekipmanların dağıtımına devam etmektedir. Ama bu süreçte hem onların yükünü biraz hafifletmek hem de bu tür malzemelere sürekli ihtiyaç duyulduğundan devamlılığı sağlamak adına üzerimize düşeni yapmak istedik. Koruyucu siperliklerimizin bir kısmı tamamlandı. Trabzon içi olmak şartıyla talep eden sağlık çalışanlarına ücretsiz olarak ulaştırılacaktır. Şimdilik elimizde 100 tane var ve devamını hazırlayan koca yürekli bir ekibimiz var. Talepler doğrultusunda devamı da gelecektir” dedi.

HER TÜRLÜ YARDIMA AÇIĞIZ

Dr. Sivri, “Evde boş durmayalım, çorbada bizim de bir katkımız olsun’ diyen ve yardım teklifleriyle gelen kadınlarımıza şükranlarımı borç biliyorum. Bakarsınız yarın bir gün maske dikmeye de başlarız. Herkesin desteği ve önerileri bizim için değerlidir. Unutmayın, ‘Hep birlikte üstesinden geleceğiz” dedi. Sivri, maske üretiminde A-4 asetat, keçe, zımba, lastik ve çift taraflı yapıştırıcı bant gibi basit malzemeler kullandıklarını vurguladı.

Sivri, yüz koruyucu ve siperlik olarak adlandırılan ekipmanın sağlık çalışanları açısından önemli olduğunu ifade ederek, “Solunum yolu semptomları olan hastayı poliklinikte muayene sırasında veya hasta odasında direkt bakım verme işlemi sırasında sağlık personeli tarafından kullanılan koruyucu bir ekipmandır.
Kullandıktan sonra yüzde 1’lik çamaşır suyu veya alkol bazlı yer yüzey dezenfektanı ile dezenfekte edilmesi gerekmektedir” diye konuştu.

Yorumlar (3)
Ahmet Rıza Güner 11 ay önce
Biz başkanımızı çok seviyoruz.
Zeki armut 11 ay önce
Alamanya da hayat 20 gün sonra normale dönecek gececek bu günler korkmayin
Ümit alper çavdaroğlu 11 ay önce
Doktor Hanım öncelikle teşekkürler
Bir video yayınlasanızda bizde ev de yapsak çorbada tuzumuz bulunsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@