banner556

Sağlık Bakanı Koca'dan Trabzon için sevindiren haber: Koronavirüs kısmen kontrol altında

Sağlık Bakanı Koca, Trabzon dahil bazı illerin valisi ve sağlık müdürleriyle görüştü: "Samsun, Antalya, ve Ordu'da yüksek risk devam ediyor. Konya ve Trabzon'da artış kısmen kontrol altında"

Trabzon 07.12.2020, 23:08
Sağlık Bakanı Koca'dan Trabzon için sevindiren haber: Koronavirüs kısmen kontrol altında

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun, Antalya, ve Ordu'da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili yüksek riskin sürdüğünü, Konya ve Trabzon'da ise vaka artışının kısmen kontrol altında olduğunu bildirdi.

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yüksek vaka sayılarının görüldüğü Konya, Samsun, Antalya, Trabzon ve Ordu valileri, il sağlık müdürleri ve halk sağlığı başkanlarıyla görüşmeye devam ettiğini belirtti.

Bu illeri yakından izlediklerini vurgulayan Koca, söz konusu illerdeki test kapasitesi ve filyasyon ekiplerini artırdıklarını açıkladı.

Bakan Koca, "Samsun, Antalya ve Ordu'da yüksek risk devam ediyor. Konya ve Trabzon'da artış kısmen kontrol altında. Sağlık çalışanlarımız elinden geleni yapıyor. Kamu ve özel kurumlarımızla birlikte bütün hemşehrilerimizin duyarlılığı gücümüzü artırıyor. Ara vermeden mücadeleye devam edelim." değerlendirmesinde bulundu. 

Yorumlar (4)
Fatih devlet 2 ay önce
Sakami yapıyorsunuz yer kalmadı yeeeer
Ali Papa 2 ay önce
Bir bilim kurulu üyesi profosör Dr.,evinden telefonla katıldığı bir röportajda,sokağa çıkma yasağı sırasında "pencereden bakıyorum,bizim sitede banklarda koyu sohbetler,yürüyüş yollarında kalabalıklar oluşuyor"diyor.Sokağa çıkma yasağı yapıp ta site bahçelerinde ,yollarında,site içi parklardada yasak vardır demesini unutan düşüncesiz yöneticilerimiz (burada site yöneticilerini kastetmiyorum)oldukca ,vakaları azaltma şansımız yok.Onbinlerce metre kare içinde kurulu ve bin kişiyi bile bulan sitelerimiz var.Bu sitelerde sokaklar,oturma grupları ve yürüyüş yolları var.Buralarında yasağa dahil edilmesi ve denetlenmesi olmazsa olmaz bir şarttır.
Burçak 2 ay önce
Kaşüstü Araştırma hastanesine gidin gerçekleri görün.
Hakan 2 ay önce
Bu güzel kaflarla bu hallere dustuk.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@