banner556

Rusya'dan Trabzon'a getirilen koronavirüslü hastanın tedavisi bitti

Rusya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan ve Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Türkiye'ye getirilen hasta, Trabzon'da tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

Trabzon 15.08.2020, 16:23
Rusya'dan Trabzon'a getirilen koronavirüslü hastanın tedavisi bitti

Rusya'da 26 Temmuz'da rahatsızlanması üzerine Volgograd kentinde gittiği hastanede Kovid-19 teşhisi konularak tedavi altına alınan 60 yaşındaki tır şoförü Kemal Yılmaz, ailesinin başvurusu üzerine Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'ın girişimleriyle Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi.

Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 5 Ağustos'ta tedavisine başlanan Yılmaz, bugün taburcu edildi.

112 Acil Servis ekiplerince Ordu'nun Fatsa ilçesindeki Tahtabaşı Mahallesi'ne getirilen Yılmaz'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Yılmaz'ın kızı Ahsen Yılmaz, AA muhabirine, babasının Türkiye'ye getirilmesinde emeği geçen Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ve diğer yetkililere teşekkür ederek, "Babamın şu anda sağlık durumu gayet iyi. Önümüzde 14 günlük bir karantina süreci var. Bunu da köyde geçirecek." dedi.

Yorumlar (2)
yakun 6 ay önce
Bu hasta'da Allah bilir hangi Bakanın halasının oğludur. Sağlık Bakanının halasının oğlunu nasıl uçak bileti almadan yurda gelişini sağlamak için milletin malı olan ambulans uçakla Avrupa' dan Türkiye' ye getirmişlerse bu da onun gibi bir şey. Bunların hırsızlıklarına emin olun ki şeytanın aklı bile ermez.
yakun 6 ay önce
Kovid-19 aşısını insanlar üzerinde denediğini açıklayan Rusya bunun için bizim padişahı kıskanıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@