alexa metrics

banner536

Rize’de görev yapan personeller Trabzon’da ödüllendirildi

Rize’de meydana gelen selde görev yapan ortahisar Belediyesi ekipleri ödüllendirildi.

Trabzon 14.08.2021, 11:47
Rize’de görev yapan personeller Trabzon’da ödüllendirildi

Arhavi’de meydana gelen selde görev yapan Ortahisar Belediye personelleri görevlerini tamamlayarak Trabzon’a döndüler.

Artvin’in Arhavi ilçesinde aşırı yağış sonrası meydana gelen taşkının yararları sarılmaya devam ediyor. Sel felaketinin yaşanmasının hemen ardından Ortahisar Belediyesi bölgeye 5 araç ve 25 personel göndererek Arhavili sakinlere yardım etti. Arhavi’de ki çalışmalarını tamamlayan personeller bugün Trabzon’a geri dönerek başkan Ahmet Metin Genç’i makamında ziyaret ettiler.

Başkan Genç, “ Personelimiz özverili çalışmaları nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum. Bizler kamu görevi yapan isimleriz ve bu kamu görev alanımız sadece Ortahisar sınırları içerisi değildir. Yeri geldiğinde de başka illere başka bölgelere gideriz. Maksadımız insanlara hizmet getirmektir. Bu vesileyle Arhavi ilçemizde meydana gelen sel hadisesinin hemen sonrasında belediyemiz imkanları doğrultusunda anında yardıma koştuk. Burada görev yapan personellerimiz son ana kadar Arhavili hemşerilerimize yardımlarını gerçekleştirdiler ve şehre geri döndüler. Tekraren hepsine teşekkür ediyorum.” söyledi.

Öte yandan Arhavi’de görev yapan personellere çeşitli hediyeler ve bir maaş ikramiye verildi.

Eskişehir’de yaklaşık 50 dönümlük tarım arazisinde mısır üretimi yapan Vahap Demir, 40 yıl önce Karadeniz Bölgesi’nden getirdiği tohum ile vatandaşların sofrasına yerli mısırı ulaştırıyor.

Eskişehir’de uzun yıllardan beri sebze ve meyve yetiştiriciliği yapan Vahap Demir, tarlasında yetiştirdiği ürünleri yol kenarında satarak sofralarla buluşturuyor. Biber, domates, fasulye ve mısır gibi farklı lezzetleri toprağa eken Demir, hasadını da kendi elleriyle yaparak satışa hazırlıyor. Ekili arazisinin yaklaşık 50 dönümünü oluşturan mısır ise farklı çeşitleriyle vatandaşların gözdesi oluyor. 40 yıl önce memleketi


Yorumlar (1)
Erdem 6 ay önce
Ödül+ikramiye=suya zam

Gelişmelerden Haberdar Olun

@