7m


7m

hyundai

Rize'de sel sonrası yıkım başladı

Rize’de sel sonrası dere yatağındaki binaların yıkımına başlandı

Trabzon 17.07.2020, 12:27
Rize'de sel sonrası yıkım başladı

Rize’nin Çayeli ilçesinde 13 Temmuz tarihinde şiddetli yağış nedeniyle meydana gelen selin ardından ilçe merkezinde dere yatağında bulunan binaların yıkımına başlandı.


Rize’nin Çayeli ilçesi ve Madenli beldesinde meydanda gelen ve beldede 2 kişinin hayatını kaybettiği selin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Rize’ye gelerek afet bölgelerinde incelemelerde bulundu. Bakan Kurum’un incelemelerinin ardından Çayeli ilçesi Eski Pazar Mahallesi'nde dere yatağında bulunan 4 binanın yıkılacağını dile getirmesi üzerine çalışmalar bugün başladı. Çayeli Belediyesi ekipleri tarafından çatıları sökülmeye başlayan binaların ilerleyen günlerde iş makineleriyle tamamen yıkılması planlanıyor.


Yorumlar (2)
ERCAN ÖKSÜZ 2 yıl önce
Yav arkadaş anlamadığım konu şu.Bu dere yataklarına yapılan binalar neden sel olduktan sonra yıkılır biri bunu bana anlatsın.Sel olmadan biz bişeyleri kendiliğimizden neden yapmayız.
Birisi 2 yıl önce
Hasta olmadan doktor illaç yazabilirmi? Ercan öksüz buda bunun gibi bir şey, olay olmadan müdahale olmaz bunun gibi birşey........

Gelişmelerden Haberdar Olun

@