kebir

Pazarkapı'da yıkımlar başladı

'Pazarkapı Yeni Yaşam Alanı' projesi için 32 binanın yıkımına başlandı

Pazarkapı'da yıkımlar başladı
Ortahisar Belediyesi tarafından yürütülen Pazarkapı Yeni Yaşam Alanı projesi kapsamında bölge içinde yer alan 32 binanın yıkım işlemlerine başlandı.

Kamulaştırma işlemleri tamamlanan binalar 15 gün içinde yıkılacak. Yıkılan binaların yerinde sosyal donatı alanları, parklar, ticaret ve konut alanları yapılacak. Büyük bir kısmı sosyal donatı alanlarına ayrılan yerlerin geriye kalan kısmında ticaret ve konutlar yapılarak hak sahiplerine verilecek.

"ÇOK YÖNLÜ BİR PROJE OLACAK"

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Pazarkapı Projesi'nin Meydan Parkı gibi ilçenin en önemli uğrak yerlerinden biri olacağını belirterek, "Bugün Meydan Parkı nasıl şehrin en önemli uğrak yeriyse Pazarkapı'da inşa süreci devam eden projemiz de bittiğinde sosyal donatı alanlarıyla, ticaret ve konut alanlarıyla ilçemizin en önemli mekanlarından biri haline gelecek. Vatandaşlarımızın vakitlerini geçirmek için uygun mekanların olacağı ve günün 24 saatinde canlı kalacak çok yönlü bir proje olacak. Hem işyerleri, hem de turizme dönük el işi ürünlerin ve yöresel ürünlerin satışa sunulacağı çok önemli yeni bir aks oluşacak." ifadelerine yer verdi.

Pazarkapı'da yıkımlar başladı
Pazarkapı'da yıkımlar başladı
Pazarkapı'da yıkımlar başladı
 
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat başkan
murat başkan - 9 ay Önce

trabzon moloz yığınları konusunda türkiyenin bir numarası :) yıkın ve öyle bırakın .

birol söylemez
birol söylemez - 9 ay Önce

keşke araklı belediyesi de sizin kadar kararlı ve verasetli olsa da kentsel dönüşümkararı cıkan mahallemizi ortada bırakıp bizi süründürmese

fatih
fatih - 9 ay Önce

iş yerimin yolu yok 6 yıl oldu yapı kullanma ve ruhsatı alalı
akçaabat belediyesi yapmıyor
bu ülkede hakkım olanı alamıyorum
sakın kimse bana bu ülkede yok adalet devlet var demesin